„Promotor BHP” nr 11-12/2022

Głównym tematem najnowszego wydania „Promotora BHP” jest ergonomia w logistyce. W numerze 11-12/2022 można znaleźć również artykuły o: ocenie ryzyka zawodowego na stanowisku wulkanizatora, zagrożeniach zawodowych w instytucjach kultury, wypadku podczas usuwania drzewa, prawidłowym rozmieszczeniu sprzętu gaśniczego w zakładach pracy, wynagrodzeniu służby BHP, relacjach w pracy, konstrukcji i klasyfikacji obuwia ochronnego.

Czasopismo „Promotor BHP” nr 11-12/2022 w wersji online znajdziesz w sekcji „BHP online”. Czytaj wydanie elektroniczne

Temat numeru

Ergonomia w logistyce

Logistyk jest narażony na obciążenia wynikające z długiej pracy przy komputerze, natomiast na stanowisku magazyniera występują duże obciążenia dynamiczne. Co zrobić, by praca w logistyce była ergonomiczna?

Zbigniew W. Jóźwiak

Ocena ryzyka

Ocena ryzyka wulkanizatora

Praca wulkanizatora jest pracą fizyczną. W związku z tym pracownik jest narażony na różnego rodzaju urazy. Jak wygląda ocena ryzyka zawodowego na tym stanowisku?

Justyna Romanowska

Zagrożenia zawodowe w instytucjach kultury

Różnorodność organizowanych w instytucjach kultury wydarzeń skutkuje występowaniem rozmaitych zagrożeń zawodowych, na jakie narażeni są pracownicy tego typu zakładów pracy.

Jacek Chudzicki

Kobiety w BHP

Nieustanne poszerzanie wiedzy jest niezbędne, aby być ekspertem w dziedzinie BHP. Rozmowa z Joanną Buławską

Joanna Buławska, dyrektor ds. BHP w firmie GXO, w rozmowie z cyklu „Kobiety w BHP” opowiedziała redakcji „Promotora BHP” o swoim doświadczeniu zawodowym i aktualnych obowiązkach.

Analiza wypadku

Śmiertelny wypadek podczas usuwania przydrożnego drzewa

W województwie warmińsko-mazurskim podczas prac związanych z wycinką drzew doszło do śmiertelnego wypadku. Tragiczny wypadek wystąpił na skutek licznych nieprawidłowości w zakresie BHP.

Jacek Żerański

Ochrona przeciwpożarowa

Prawidłowe rozmieszczenie sprzętu gaśniczego w zakładach pracy

Sprzęt gaśniczy w zakładach pracy powinien zostać rozmieszczony zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także być umiejscowiony w taki sposób, aby można było go sprawnie użyć w sytuacji zagrożenia. Jak prawidłowo rozmieścić tego typu sprzęt?

Marek Złoto

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.