Wyzwania ergonomii koronawirusowej w logistyce

W czasie pandemii i nie tylko w każdej pracy powinno się postępować zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, świadomością ergonomiczną i przestrzegać obowiązujących przepisów. W artykule opisujemy jakie wyzwania ergonomii koronawirusowej mamy w logistyce.

Zanim przejdziemy do tematu wyzwania ergonomii koronawirusowej w logistyce, warto przypomnieć, że działania logistyczne w firmie można zasadniczo podzielić na dwa obszary: planowania/projektowania i wykonawczy. Pierwszy z nich obejmuje zazwyczaj wspomagane komputerowo systemy opracowania planów dostaw surowców, półproduktów i innych materiałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Uwzględnia także wysyłkę gotowego produktu. Stanowi ona podstawę do uzyskania środków finansowych zabezpieczających co najmniej pracę przedsiębiorstwa, a w dalszej kolejności zysk ekonomiczny. Drugi zaś to przede wszystkim magazyn i wykonywane w nim prace transportowe. A trzeba pamiętać, że w magazynie zwykle splatają się i krzyżują fizycznie istniejące ścieżki:

  • przemieszczania towarów przybywających do zakładu, towarów wysyłanych do odbiorców,
  • dostarczania materiałów na bieżąco potrzebnych do sprawnego (bez przestojów) funkcjonowania poszczególnych stanowisk pracy.

Wyzwania ergonomii koronawirusowej w logistyce - obszar planowania/projektowania

Zabezpieczenie pierwszego z wymienionych obszarów przed rozprzestrzenianiem się np. koronawirusa jest stosunkowo proste. Zadania wykonywane przez pracowników mogą być realizowane w systemie pracy zdalnej. Po prostu z domu czy każdego innego miejsca wyposażonego w odpowiednie środki łączności – Internet, telefonię komórkową czy nawet stacjonarną. W takiej sytuacji w zupełności wystarczy pozostawienie w zakładzie jedynie minimum prac...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.