Szkolenia z pierwszej pomocy w czasie pandemii

Zgodnie z przepisami polskiego prawa, udzielenie pierwszej pomocy osobie, której życie lubi zdrowie jest zagrożone, jest obowiązkiem każdego. Omawiamy, jak wyglądają szkolenia z pierwszej pomocy w czasie pandemii.

Z dnia na dzień wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji nieoczywistej – w czasach pandemii. Życie znane nam dotychczas przestało praktycznie istnieć. Lockdown zamknął nas w domach, a wszelkie aktywności, takie jak szkolenia otwarte, początkowo zostały zawieszone, a cała gospodarka wyhamowała, żeby nie powiedzieć – stanęła – przez wzgląd na utrzymujące się obostrzenia. Możliwość realizacji szkoleń stacjonarnych stała się nagle niemożliwa. W wielu branżach firmy dostosowały się i bardzo szybko przeszły w realizację szkoleń on-line. Centrum Ratownictwa zresztą też, jednak cały czas z przekazem, że jest to jedynie wprowadzenie do tematu pierwszej pomocy. Niezmiennie stoimy na stanowisku, że umiejętności niezbędne do udzielania pierwszej pomocy można uzyskać wyłącznie poprzez ćwiczenia praktyczne.

Stara formuła szkoleń

Wraz z kolejnymi etapami luzowania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 powoli wracamy do organizacji szkoleń w starej formule, czyli w formie stacjonarnych, otwartych szkoleń. Niemniej jednak organizacja szkoleń w tym okresie jest dużo bardziej złożona. Priorytetem jest teraz zapewnienie bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników, jak i prowadzących szkolenia. Dlatego staramy się, by podczas organizowanych szkoleń zachowane były wszelkie środki bezpieczeństwa. Ze względu na utrzymane ograniczenie dotyczące liczby osób w pomieszczeniu zapewniamy odpowiednio duże sale, by zachować dystans między uczestnikami, a jeśli tylko warunki na to pozwalają, przeprowadzamy szkolenia na świeżym powietrzu. Mamy również obowiązek zapewnić środki zabezpie...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
zaloguj się zarejestruj się

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.