Reklama
Konferencja Kobiety w BHP

Człowiek kluczem do bezpieczeństwa. XI konferencja „Czynnik ludzki a kształtowanie bezpieczeństwa”

Już po raz jedenasty, 11-13 października 2023 r. w Karpaczu pracownicy działów systemów zarządzania HSE oraz służb BHP w zakładach przemysłu wydobywczego, hutniczego, paliwowo-energetycznego i budowlanego spotkali się na konferencji „Czynnik ludzki a kształtowanie bezpieczeństwa” organizowanej przez redakcję czasopisma „Promotor BHP”.

Celem konferencji „Czynnik ludzki a kształtowanie bezpieczeństwa” jest budowanie wyższego poziomu bezpieczeństwa w polskich zakładach pracy oraz stworzenie pola wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk. To cykliczne już wydarzenie pozwala na spotkanie się w jednym miejscu przedstawicieli największych spółek, co umożliwia ciągłe podnoszenie kwalifikacji osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, a także wspiera prewencję wypadkową. Konferencja została objęta patronatem honorowym Wyższego Urzędu Górniczego oraz patronatem merytorycznym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Katowicach Przemysł-Górnictwo.

Pierwszy dzień konferencji

Konferencję otworzyła prelekcja Roberta Gregorczyka z Huty Miedzi „Głogów” (KGHM Polska Miedź S.A.). Wystąpienie „Szokoterapia jako narzędzie do zmiany zachowań pracowników na probezpieczne” spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników. Prelegent przedstawił takie działania jak: paszporty bezpieczeństwa, kampanie BHP, wizualizacje i rekonstrukcje wypadków oraz szkolenia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, które wdrożone w zakładzie pracy pozwoliły realnie podnieść poziom bezpieczeństwa pracowników.

Następnie Łukasz Kubik, Iwona Ćmil-Todleben i Jacek Biedroń omówili innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa pracy oferowane przez firmę Tonex. Iwona Ćmil-Todleben skupiła się na przedstawieniu unikalnych tkanin ochronnych Kozane®, których zastosowanie w odzieży zapewnia ochronę przed jej przecięciem, ścieraniem, rozdarciem i przebiciem.

Jacek Biedroń zaprezentował temat wkładek do uszu, których kształt, a także poprawna aplikacja mają ogromne znaczenie w ochronie słuchu.

Waldemar Walkiewicz, redaktor naczelny „Promotora BHP”, w wystąpieniu „Rejestrowanie zdarzeń potencjalnie wypadkowych jako istotny element w zapobieganiu wypadkom” skupił się na zdarzeniach, podczas których mimo wystąpienia niebezpieczeństwa ostatecznie nie doszło do urazu lub pogorszenia stanu zdrowia pracownika. Rejestrowanie i analiza tego typu zdarzeń, a następnie podjęcie odpowiednich działań mogą wpłynąć na zmniejszenie liczby wypadków przy pracy.

Część merytoryczną pierwszego dnia konferencji zakończyło wystąpienie „Hałas – bomba z opóźnionym zapłonem” Łukasza Wilka z firmy Horus. Prelegent przedstawił najważniejsze parametry związane z pomiarem hałasu, a także wykorzystując dźwięk utworu muzycznego, zaprezentował zjawisko postępującej utraty słuchu wśród osób narażonych na wieloletnią ekspozycję na hałas.

Po ostatnim wystąpieniu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z ofertą wystawców. Następnie wręczono uczestnikom nagrody przygotowane przez partnerów. Pierwszy dzień konferencji zakończył się uroczystą kolacją.

Dziękujemy!

Redakcja „Promotora BHP” chciałaby serdecznie podziękować: prelegentom za olbrzymie zaangażowanie w przygotowane wystąpienia, uczestnikom za aktywność w czasie prelekcji i wymianę cennych doświadczeń w kuluarach oraz partnerom za przygotowanie stoisk i ufundowanie upominków dla uczestników.

Reklama
dlaSpecjalistow.pl

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.