„Promotor BHP” nr 11-12/2023
Tematem numeru „Promotora BHP” 11-12/23 jest BHP w branży automotive. W numerze 11-12/23 można znaleźć również artykuły o: ryzyku zawodowym na stanowisku pilarz-drwal, ratownictwie górniczym w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa powszechnego, właściwościach ochronnych obuwia chroniącego przed zagrożeniami mechanicznymi, ergonomii w szkole i innowacyjnych technologiach wykorzystywanych w szkoleniach BHP.
Czasopismo „Promotor BHP” nr 11-12/2023 w wersji online znajdziesz w sekcji „BHP online”. Czytaj wydanie elektroniczne >>
Temat numeru
Człowiek vs. robot w nowoczesnej fabryce automotive. Jak technologia zmienia oblicze magazynów i transportu w fabrykach automotive?
Nowe technologie przynoszą ze sobą wiele zmian widocznych w przemyśle samochodowym. Fabryki automotive są doskonałym przykładem tego, jak kształtują one przyszłość linii produkcyjnych w branży motoryzacyjnej. Jak nowoczesne magazyny i środki transportu wpływają na BHP?
Ocena ryzyka
Ryzyko zawodowe na stanowisku pilarz-drwal. Metoda matrycy ryzyka wg Polskiej Normy PN-N-18002:2011 dla niemierzalnych czynników środowiska pracy
Różnorodność prac wykonywanych przez pilarza-drwala sprawia, że ocena ryzyka zawodowego tego stanowiska jest złożona i musi uwzględniać szereg czynników mających charakter zagrożeń zawodowych.
Bezpieczeństwo pracy
Udział ratownictwa górniczego w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa powszechnego
Celem artykułu jest prezentacja problematyki związanej z ochroną życia i zdrowia ludności w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa powszechnego, realizowaną przez podmioty ratownicze, zarówno krajowe, jak i zewnętrzne dopuszczone na miejsce zdarzenia, zwłaszcza gdy rozmiary katastrofy przekraczają dostępne siły i środki państwa zadysponowane do poradzenia sobie z jej negatywnymi skutkami.
Tomasz Ciupa, Marcin Świerczek
Kobiety w BHP
Długofalowe inwestowanie w bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan pracowników przynosi wymierne efekty biznesowe. Rozmowa z Barbarą Makowską
Barbara Makowska, od kilkunastu lat działająca w branży BHP, trenerka mentalna i umiejętności miękkich, wykładowczyni na studiach podyplomowych oraz założycielka makowkapracuje.pl, zgodziła się porozmawiać z nami o swoim doświadczeniu zawodowym oraz wyzwaniach, z jakimi mierzy się w codziennej pracy.
Środki ochrony indywidualnej
Komfort użytkowania oraz wybrane właściwości ochronne obuwia chroniącego przed zagrożeniami mechanicznymi
Obuwie ochronne w branży przemysłowej i budowlanej stanowi jeden z podstawowych rodzajów środków ochrony indywidualnej. Na co zwrócić uwagę podczas doboru tego rodzaju obuwia?
Ergonomia
Ergonomia w szkole
W jaki sposób dbać o ergonomię w szkole? Jak powinno wyglądać ergonomiczne stanowisko pracy nauczyciela, a jak stanowisko nauki ucznia?
Psychologia
Innowacyjne technologie w szkoleniach BHP. Przyszłość edukacji bezpieczeństwa i higieny pracy
Jakiego typu nowoczesne technologie są aktualnie wykorzystywane w szkoleniach BHP? Jakie są zalety ich stosowania?
Wydarzenia
Człowiek kluczem do bezpieczeństwa. XI konferencja „Czynnik ludzki a kształtowanie bezpieczeństwa”
Targi A+A 2023 wyznaczają standardy bezpiecznej i zdrowej pracy
Zwiedzanie KWK „Borynia-Zofiówka-Bzie” Ruch „Zofiówka”
30-lecie OSPS BHP w Radomiu
30-lecie OSPS BHP w Gdańsku
Wolisz wydanie papierowe? Przejdź do naszego sklepu i zamów prenumeratę