Targi A+A 2023 wyznaczają standardy bezpiecznej i zdrowej pracy

Wiodące na świecie targi bezpieczeństwa, ochrony i zdrowia w miejscu pracy dobiegły końca. 27 października po czterech ekscytujących dniach zakończyły się targi A+A 2023. Nie mogło nas na nich zabraknąć!

Pod hasłem przewodnim „Inspirations for a better Work Environment” targi A+A 2023 wyznaczyły nowe standardy i płynnie kontynuowały sukces poprzednich edycji. 2200 wystawców z 58 krajów zaprezentowało swoje produkty i innowacje w 12 halach na ponad 80 300 metrach kwadratowych. 62 000 odwiedzających ze 140 krajów przyjechało do Düsseldorfu, aby uzyskać informacje na wszystkie istotne tematy dotyczące środowiska pracy. Imponujące 96,4% odwiedzających potwierdziło, że ich oczekiwania związane z wizytą na targach zostały spełnione.

Istotne tematy, pełna gama produktów i innowacyjne treści

Tym razem w centrum uwagi znalazły się dwa najważniejsze megatrendy naszych czasów: cyfryzacja i zrównoważony rozwój. Na szczególną uwagę zasługują innowacje w dziedzinie cyfryzacji środowiska pracy, które zaprezentowano po raz pierwszy na targach. Przykłady technologii, które prowadzą świat pracy w cyfrowym i zrównoważonym kierunku, to:

  • inteligentne urządzenia do noszenia,
  • środki ochrony indywidualnej,
  • aplikacje do zamawiania oraz zarządzania materiałami niebezpiecznymi,
  • trenerzy zdrowia wykorzystujący sztuczną inteligencję,
  • aplikacje wirtualnej rzeczywistości i egzoszkielety.

Rozwiązania te nie tylko wspierają bezpieczeństwo w miejscu pracy, ale także pomagają zwiększyć wydajność i stworzyć zdrowsze środowisko pracy.

– Tegoroczne targi A+A poruszyły aktualne kwestie i wyzwania, dostarczyły materiału do przemyśleń, zademonstrowały podejścia do rozwiązań i promowały wymianę osobistą. Jesteśmy zachwyceni pozytywnymi opiniami i chcielibyśmy podziękować wszystkim za zaufanie, jakim nas obdarzyli – podsumowuje Lars Wismer, dyrektor A+A. – Wspaniale było zobaczyć, jak targi jako platforma inspirują, łączą i napędzają branżę – dodaje.

Międzynarodowe kongresy najwyższej klasy na targach A+A 2023

38. Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Basi zgromadził około 3000 uczestników. Podczas Kongresu poruszono tematy przyszłości, takie jak sztuczna inteligencja i konsekwencje zmian klimatycznych.

Jako wiodące międzynarodowe wydarzenie specjalistyczne, zaprezentowało ono krajowe i globalne postępy polityczne i strategie prewencyjne, takie jak „Vision Zero”, a także wyniki badań z zakresu nauk o pracy. Dr Christian Felten, dyrektor zarządzający Basi, jest zadowolony z wyników 38. kongresu A+A. – Cieszymy się, że wysokiej jakości wystąpienia ponad 320 prelegentów w 46 sesjach przyciągnęły tak wielu zainteresowanych słuchaczy.

Podczas konferencji WearRAcon Europe, europejskiej edycji konferencji WearRAcon w USA, która po raz pierwszy odbyła się na targach A+A 2023, eksperci z dziedziny badań i rozwoju zaprezentowali i omówili innowacje oraz trendy w dziedzinie technologii egzoszkieletów.

Inspirujący, zróżnicowany program wspierający

Ekscytujące fora i wydarzenia, takie jak Corporate Fashion Show, uzupełniały zróżnicowany program targów. Na wybiegu A+A Catwalk renomowani producenci środków ochrony indywidualnej zaprezentowali najnowsze trendy w modzie. Zaprojektowano je z myślą o młodszym pokoleniu pracowników. Oprócz funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju chcą oni również mieć estetyczną odzież i wyrazić swój osobisty styl.

Strefa Start-up zapewniła młodym i innowacyjnym firmom nie tylko przestrzeń wystawienniczą, ale także wyjątkową platformę networkingową. Umożliwiła ona kontakt z najważniejszymi osobami decyzyjnymi w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Następne targi A+A odbędą się od 4 do 7 listopada 2025 r.

„Promotor BHP” na targach A+A 2023

Specjalne wydanie „Promotora BHP” (polsko-angielskie) było dostępne dla zwiedzających z całego świata w strefie prasowej, a także w Digital Trade Press Stand (dostęp online). Nasza redakcja miała okazję poznać najnowsze trendy i zobaczyć, w jakim kierunku zmierza branża. Dziękujemy za cenne rozmowy!

Źródło: Messe Düsseldorf GmbH

Sprawdź również inne wydarzenia branżowe >>

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.