30-lecie OSPS BHP w Gdańsku

20 października 2023 roku był okazją do świętowania 30-lecia powołania Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP w Gdańsku oraz 70-lecia Służby BHP w Polsce.

Uroczystości 30-lecia OSPS BHP w Gdańsku, które odbyły się w Sali Haxo w Hevelianum w Gdańsku, zostały objęte patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku. Czasopismo „Promotor BHP”, „ATEST. Ochrona pracy” oraz Radio Gdańsk objęli wydarzenie patronatem medialnym. W wydarzeniu wzięło udział ponad 110 osób.

Uroczystości otworzył prezes Oddziału w Gdańsku pan Michał Chłopecki, który przedstawił historię Oddziału. Na ręce prezesa złożono gratulacje od wielu gości, między innymi list gratulacyjny od Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko odczytany przez Okręgowego Inspektora Pracy Mariusza Pokrzywinskiego, list gratulacyjny od Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, a także list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów złożono przez przedstawicieli instytucji państwowych oraz środowiska akademickiego, patronów medialnych oraz partnerów wspierających.

Wyróżnieni za zasługi na rzecz poprawy BHP

Podczas obchodów okrągłego jubileuszu doceniono wyróżnieniami i dyplomami osoby zasłużone dla Stowarzyszenia oraz dla bezpieczeństwa i higieny pracy. Na szczególną uwagę zasługuje przyznanie przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka pięciu Członkom Stowarzyszenia medali „De nihilo nihil fit” za zasługi na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy. Prezydent Miasta Gdańska wyróżniła w sposób szczególny trzy osoby z grona Członków medalami z inskrypcją „Ubi concordia ibi victoria”, a także cztery osoby dyplomami gratulacyjnymi wraz z albumami książkowymi ilustrowanymi fotografiami Macieja Kosycarza. Pięciu Członków Stowarzyszenia docenił Okręgowy Inspektor Pracy Mariusz Pokrzywinski, wręczając im listy gratulacyjne w dowód uznania za zaangażowanie we współpracę z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Gdańsku na rzecz poprawy warunków pracy, a także promowanie kultury bezpieczeństwa pracy w regionie. Prezes Zarządu Głównego OSPS BHP dr inż. Józef Witczak uhonorował cztery osoby, w tym założycieli Oddziału, jak również pierwszego prezesa Stanisława Stadlera Honorowymi Odznakami za Zasługi dla Rozwoju OSPS BHP.

Wyzwania w pracy służby BHP

Druga część uroczystego wydarzenia, zatytułowana „Służba BHP dziś i w przyszłości: wyzwania i zmieniające się warunki funkcjonowania służby BHP”, wypełniona była wypowiedziami wygłoszonymi przez panelistów, przedstawicieli PIP OIP w Gdańsku, Intersafe a Lyreco Company, Milwaukee Polska, czasopisma „Promotor BHP”, Politechniki Gdańskiej, a także OSPS BHP Oddział w Gdańsku. Omówiono zagadnienia dotyczące sytuacji służby BHP, jej pozycji w zakładach pracy teraz i przyszłości, postrzegania służby BHP i zagadnień z zakresu bezpieczeństwa pracy przez pracodawców, a także kierunku, w jakim powinny pójść zmiany prawne, aby poprawić sytuację służby BHP i wzmocnić jej pozycję.

Redakcja „Promotora BHP” dziękuje Oddziałowi OSPS BHP w Gdańsku za zaproszenie na uroczystość obchodów 30-lecia oraz życzy sukcesów w dalszej działalności i wielu następnych okrągłych jubileuszy.
Waldemar Walkiewicz
redaktor naczelny

Przeczytaj również: VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Nietypowe stosunki zatrudnienia”

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.