Praca administracyjno-biurowa. Zagrożenia

Pracownicy administracyjno-biurowi stanowią jedną z liczniejszych grup zawodowych w naszym kraju. Zalicza się do nich m.in. osoby zarządzające przedsiębiorstwem oraz pracowników księgowości, kadr, zaopatrzenia itd. Przybliżamy, jakie zagrożenia niesie za sobą praca administracyjno-biurowa.

Praca administracyjno-biurowa dostępna jest w praktycznie każdym przedsiębiorstwie. Zagrożenia zawodowe, które pojawiają się w pracy administracyjno-biurowej, są zaliczane do tych, z którymi spotykamy się także na co dzień, również w naszych domach. Inna jest tylko ich skala i nieco inne proporcje.

Potknięcie lub poślizgnięcie

Jednym z częściej powtarzających się zdarzeń potencjalnie wypadkowych, a także wypadkowych, jest upadek w wyniku potknięcia lub poślizgnięcia się. Sprawa wydaje się być banalną, lecz nie jest to prawdą! Znaczna ilość urazów kończyn dolnych i górnych spowodowana jest upadkiem bądź to w miejscu pracy, bądź w drodze do lub z pracy. Należy więc pamiętać o zachowaniu w każdym miejscu i czasie uwagi oraz ostrożności. Oczywiście nie należy zapominać także o stosowaniu odpowiedniego obuwia – najlepiej z podeszwą antypoślizgową.

Upadek z wysokości

Następne zagrożenie, o którym często zapominamy, to możliwość upadku z wysokości. Przemieszczając się po schodach, przed wejściem do budynku lub w samym budynku, zwykle nie trzymamy się poręczy, co stanowi spore zagrożenie. Należy dodać, że często na schodach zewnętrznych brak jest mat antypoślizgowych i w związku z tym podczas zimy czy w czasie opadów deszczu wspomniane zagrożenie znacznie wzrasta. Zdarza się też, że sięgając po dokumenty znajdujące się na wyższych półkach szafki biurowej, nie korzystamy z drabiny ro...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.