Reklama
Subskrypcja behapowcy.com

Blisko 900 uczestników w Mistrzostwach Kadry BHP!

VII edycja Mistrzostw Kadry BHP zgromadziła blisko 900 pasjonatów z tej dziedziny. Do finału przeszło 50 osób. Mistrzem Kadry BHP został Krzysztof Olszewski, Specjalista BHP z Płocka. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Stelmach, a trzecie Justyna Mazur-Sokal. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w siedzibie CIOP-PIB, gdzie poza częścią oficjalną, uczestnicy mieli okazję zobaczyć laboratoria Instytutu.

Czytaj również: Chroń zdrowie i życie pracowników podczas upałów

Kolejna edycja Mistrzostw Kadry BHP dobiegła końca. Najlepsi z blisko 900 osób walczyli o tytuł Mistrza bądź Mistrzyni Kadry BHP. Konkurs organizowany był przez Koalicję Bezpieczni w Pracy. Stowarzyszenie mające na celu budowanie świadomości na temat bezpieczeństwa i higieny pracy wśród pracodawców i pracowników.  

– Tegoroczne Mistrzostwa Kadry BHP były jednymi z najpopularniejszych wśród dotychczasowych edycji. Cieszy mnie ogromnie zaangażowanie tak dużej liczby uczestników w tak istotnej dla branży inicjatywie. BHP-owcy powinni nieustannie wzbogacać i aktualizować swoją wiedzę oraz podnosić kwalifikacje. Szczególnie, że zagadnienia w tej dziedzinie dynamicznie się zmieniają i rozszerzają np. o dobrostan w miejscu pracy. Poprzez organizację konkursu wraz z gronem ekspertów tworzymy również prestiżowy ranking ekspertów w dziedzinie BHP – podsumowuje Marta Wojewnik, przewodniczą Koalicji Bezpieczni w Pracy i dyrektor zarządzająca w CWS Workwear.

Może Cię także zainteresować: Znamy datę największych Targów BHP na Śląsku

II etapy konkursu

Mistrzostwa Kadry BHP składały się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy rozwiązywali test wiedzy i odpowiadali na 30 pytań jednokrotnego wyboru. Pięćdziesiąt osób z największą liczbą punktów przeszło do II etapu, składającego się zarówno z pytań zamkniętych, jak i otwartych. W tej części testu obowiązywały również punkty ujemne, które utrudniały uczestnikom wskazywanie niepewnych odpowiedzi.

Na wyniki drugiego etapu składały się punkty otrzymane za udzielenie poprawnych odpowiedzi w teście wiedzy (maksymalnie 20 punktów) oraz ocena przyznana przez Komisję Konkursową za opracowanie odpowiedzi na pytania otwarte o wyższym stopniu trudności (maksymalnie 25 punktów). Jury weryfikowało najlepszy dobór narzędzi oraz oceniało umiejętność skorzystania z posiadanej wiedzy w praktyce.

– Prawdziwe Mistrzynie i Mistrzowie Kadry BHP, oprócz niemalże perfekcyjnej znajomości przepisów, powinni charakteryzować się także przyszłościowym i innowacyjnym myśleniem o bezpieczeństwie. Dlatego w tym roku wraz z pozostałymi członkami Komisji Konkursowej postanowiliśmy, że w pytaniach otwartych II etapu znajdzie się także temat dobrostanu psychicznego w miejscu pracy. Uczestnicy podołali zadaniu i wykazali się naprawdę dużym poziomem wiedzy i ciekawymi propozycjami rozwiązań problemu, który przed nimi postawiliśmy – dodaje Marek Maszewski, przewodniczący Komisji Konkursowej i dyrektor działu nadzoru SEKA S.A.

O poprawność merytoryczną Mistrzostw Kadry BHP zadbała Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Stowarzyszenia Koalicji Bezpieczni w Pracy i Patronów:

  • SEKA S.A.,
  • Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy,
  • Państwowa Inspekcja Pracy,
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
  • Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP,
  • Pracodawcy RP,
  • a także Konfederacja Lewiatan.

Wręczenie nagród odbyło się 27 czerwca w Warszawie w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-Państwowego Instytutu Badawczego. Podczas wydarzenia omówiono wyniki najnowszego raportu Koalicji „Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2023. Dobrostan psychiczny, czyli wellbeing w miejscu pracy”. Przede wszystkim te dotyczące wpływu odzieży ochronnej na wellbeing pracownika czy uwzględnienie kwestii psychofizycznych na szkoleniach BHP. Dzięki uprzejmości CIOP-PIB zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć laboratoria Instytutu w tym Zakład Zagrożeń Chemicznych, Pyłowych i Biologicznych, Zakład Zagrożeń Fizycznych oraz Zakład Ergonomii.

Głównymi nagrodami w konkursie były:

Źródło: Koalicja Bezpieczni w Pracy

Może Cię także zainteresować: Finał konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.