BHP na stanowisku spawacza

Podstawą zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na stanowisku sprawcza jest m.in. zapobieganie przed urazami mechanicznymi oraz porażeniem prądem elektrycznym. Jak zatem powinno wyglądać BHP przy pracach spawalniczych?

Wymagania w zakresie BHP przy pracach spawalniczych reguluje Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych (Dz.U. 2000, nr 40, poz. 470). Rozporządzenie określa w szczególności wymagania BHP przy pracach spawalniczych. Obejmują one: spawanie, napawanie, lutowanie, zgrzewanie i cięcie termiczne metali i tworzyw termoplastycznych. Pracodawca zgodnie z Ustawą Kodeksu pracy art. 207 § 2. „jest zobowiązany chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki”. Spełnienie podstawowych obowiązków pracodawcy następuje poprzez zapewnienie warunków technicznych, organizacyjnych i środowiskowych.

Przystosowanie pomieszczeń do wymagań BHP przy pracach spawalniczych

Wymagania dla pomieszczeń są zawarte w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych oraz w Rozporządzeniu Ministra P...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą.
zaloguj się zarejestruj się

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.