Więcej informacji o zaburzeniach układu mięśniowo-szkieletowego
Pomimo licznych inicjatyw mających na celu zapobieganie zaburzeniom układu mięśniowo-szkieletowego związanym z pracą, częstotliwość ich występowania w UE utrzymuje się na wysokim poziomie. Więcej informacji o zaburzeniach układu mięśniowo-szkieletowego można znaleźć na stronie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.
Dlaczego w przypadku określonych grup pracowników istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego? Jakie bariery utrudniają zapobieganie takim zaburzeniom i zarządzanie nimi? Jakie inicjatywy dotyczące miejsc pracy okazały się skuteczne? Więcej informacji o zaburzeniach układu mięśniowo-szkieletowego można znaleźć na stronie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.
Zasadnicze znaczenie – zarówno dla decydentów, pracodawców, jak i społeczności BHP – ma stała obserwacja badań dotyczących tej najczęstszej w Europie dolegliwości związanej z pracą. Wszystkie najnowsze dane, sprawozdania i analizy opublikowane przez EU-OSHA można znaleźć w obszarze priorytetowym „Fakty i liczby” na stronie internetowej kampanii „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy – Dźwigaj z głową”.
Cykl publikacji można znaleźć na stronach poświęconych „badaniom, polityce i praktykom w zakresie zapobiegania zaburzeniom mięśniowo-szkieletowym”, a także „faktom i liczbom dotyczącym tych zaburzeń&n...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?
- Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
- Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
- Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
- Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
- Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych