Reklama
Subskrypcja behapowcy.com

Oddajemy głos kobietom!

23 maja 2024 r. w hotelu Novotel Łódź Centrum odbyła się pierwsza edycja konferencji „Kobiety w BHP” zorganizowanej przez redakcję czasopisma „Promotor BHP” oraz portalu behapowcy.com. Dziękujemy za tak fantastyczny odbiór tego wydarzenia!

Redakcja „Promotora BHP” oraz serwisu behapowcy.com, doceniając ogromne zaangażowanie i ciężką pracę kobiet w BHP, postanowiła stworzyć specjalnie im dedykowaną konferencję „Kobiety w BHP”. Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk pomiędzy kobietami działającymi w branży BHP. W wydarzeniu wzięło udział 140 uczestniczek i jeden uczestnik. Zainteresowanie było tak duże, że już na miesiąc przed konferencją musieliśmy zamknąć na nią zapisy!

Konferencję otworzyli Waldemar Walkiewicz, redaktor naczelny czasopisma „Promotor BHP”, oraz Anna Bębenek, redaktor zarządzająca. Przywitali prelegentki, uczestników, a także partnerów i patronów wydarzenia. W krótkiej przemowie podkreślili, jak ważną rolę kobiety pełnią w branży bezpieczeństwa i higieny pracy.

Pierwsza sesja

Pierwszą sesję konferencji rozpoczęło wystąpienie Aleksandry Romel-Domareckiej „Mocne kobiety, bezpieczne miejsca pracy. Sekrety budowania autorytetu”. Prelegentka wskazała różnice między liderem a autorytetem, a także skupiła się na czynnikach budujących autorytet oraz tych, które mu zagrażają.

Następnie Aleksandra Delijewska podczas prelekcji „Sztuka porozumiewania w kulturze bezpieczeństwa” podkreśliła rangę instruktaży stanowiskowych w zakładach pracy i zaproponowała, w jaki sposób powinno się przeprowadzać tego typu szkolenie.

Tematem prezentacji Joanny Żurkiewicz był „BHP – zysk, nie koszt, czyli o współpracy z przełożonymi”. Prelegentka w bardzo interesujący sposób, również na przykładzie swojej drogi zawodowej, przedstawiła kwestię budowania relacji z przełożonymi – tego od czego ją zacząć, jak o nią dbać oraz jak rozmawiać z pracodawcą.

Ostatnią prelegentką podczas pierwszej sesji konferencji była Agnieszka Kuźmicka, która w wystąpieniu zatytułowanym „Jak łączyć różne dziedziny w świadczeniu usług BHP?” skupiła się na tym, jakie umiejętności osoby z branży BHP wykorzystują w swojej codziennej pracy.

Podczas przerwy kawowej uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z ofertą wystawców, którzy na stoiskach przygotowali specjalne konkursy z nagrodami.

Druga sesja

Drugą sesję konferencji rozpoczęło wystąpienie Agnieszki Dembińskiej „Jak promować BHP i markę własną w sieci?”. Prelegentka na przykładzie własnej drogi zawodowej w branży BHP zwróciła uwagę na to, co zrobić, by wyróżnić się wśród innych specjalistów i jakie kroki podjąć, aby klienci sami do nas trafiali.

Kolejną prelegentką podczas sesji była Agnieszka Szczygielska, która w wystąpieniu „Inspiracje dla służby BHP: Sztuka, nauka i praktyka” podkreśliła rolę przekazu wizualnego we wspieraniu kultury bezpieczeństwa.

Sesję zakończyła prelekcja „Jak skutecznie budować autorytet wśród pracowników?” Anny Bagińskiej, która na przykładzie branży budowlanej mówiła o komunikacji i budowaniu relacji z pracownikami, inspirowaniu innych do dbania o bezpieczeństwo, a także o tym, w jaki sposób można stracić wypracowany wcześniej autorytet.

Trzecia sesja

Po przerwie obiadowej rozpoczęła się trzecia sesja konferencji. Otworzyła ją Justyna Pokładnik wystąpieniem „Proste triki podnoszące jakość szkoleń BHP”. Prelegentka omówiła temat szkoleń BHP, które dzięki zastosowaniu różnych rozwiązań mogą sprawić, że biorący w nich udział pracownicy wyniosą z nich więcej informacji niż w przypadku tradycyjnego przekazu. Następnie prowadząca zaangażowała uczestników, przeprowadzając ćwiczenia.

Angelina Rajda-Tasior w prelekcji „Mity motywacyjne, czyli jak naprawdę motywować zespół w kontekście BHP” skupiła się na zagadnieniu motywacji pracowników, zarówno w kontekście samej pracy, jak i dbania o bezpieczeństwo swoje i innych.

Trzecią sesję konferencji zamknęło wystąpienie Barbary Makowskiej „Czy w BHP jest miejsce na zdrowie, dobrostan, ESG…? Czyli 4 obszary rozwoju ekspertek BHP/HSE”, w którym prelegentka porównała zadania służby BHP z kompetencjami HSE, rozwinęła temat zdrowia ujmowanego holistycznie oraz przedstawiła mapę trendów.

Dziękujemy!

Redakcja „Promotora BHP” i portalu behapowcy.com chciałaby serdecznie podziękować: prelegentkom za olbrzymie zaangażowanie w przygotowane wystąpienia, uczestnikom za aktywność w czasie prelekcji i wymianę cennych doświadczeń w kuluarach, jak również partnerom za przygotowanie stoisk i ufundowanie upominków dla uczestników.

 

Pokaz ŚOI

Po zakończeniu części merytorycznej wydarzenia odbył się wyjątkowy pokaz środków ochrony indywidualnej, podczas którego modelki zaprezentowały produkty firm: Elten Dräger, JSP, Protekt, PW Krystian, Hubix i Faraone. Następnie uczestnikom wręczono nagrody przygotowane przez partnerów.

Cieszymy się, że sprostaliśmy Waszym oczekiwaniom. Dziękujemy za miłe słowa, liczne komentarze w social mediach. Organizacja tego wydarzenia dała nam mnóstwo satysfakcji, a także energii do pracy przy kolejnej edycji. Obiecujemy, że za rok będzie jeszcze ciekawiej!

 

Do zobaczenia w maju 2025 r.!

Na kolejną edycję konferencji redakcja „Promotora BHP” i portalu behapowcy.com zaprasza w maju 2025 r. Aktualne informacje są publikowane na stronie kobietywbhp.pl.
Zachęcamy też do zapisu do naszego newslettera, wtedy o wydarzeniu dowiesz się jako pierwszy!

 

Sprawdź również inne wydarzenia branżowe >>

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.