Wyszukaj w serwisie

SEMINARIUM NAUKOWO-TECHNICZNE THERMO-MAN®:Zobacz na żywo pokaz badania trudnopalności odzieży ochronnej

Jak będzie wyglądać przyszłość odzieży ochronnej? Jakie technologie będą ratować ludzkie życie w ekstremalnych warunkach pracy? Na te inne pytania odpowiedzą eksperci podczas seminarium naukowo – technicznego Thermo-Man® organizowanego przez firmę DuPont™ Personal Protection. Wydarzenie odbędzie się na terenie Centrum Logistycznego firmy PW Krystian – lidera w branży certyfikowanej odzieży ochronnej.

Czytaj również: W WUG spotkały się służby BHP podziemnych zakładów górniczych

W dniach 26-30 maja zarejestrowani uczestnicy wysłuchają prelekcji ekspertów i zobaczą na własne oczy, co stanie się z odzieżą ochronną wystawioną na działanie płomieni o temperaturze 1000°C. To unikalna okazja, by zapoznać się z przełomowymi technologiami zwiększającymi bezpieczeństwo pracowników.

Nowy wymiar ochrony pracowników

PW Krystian to polska firma, która dostarcza nowoczesne rozwiązania dla branży energetycznej, gazowej, paliwowej, budowlanej, stoczniowej, chemicznej i wielu innych, oferując certyfikowaną odzież ochronną, która chroni pracowników m.in. w strefach zagrożonych wybuchem. PW Krystian produkuje swoje produkty w Polsce, dostosowując je do rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa, a także indywidualnych potrzeb klientów i specyfiki branż. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. W tym zaawansowanych włókien meta-aramidowych Nomex®. Produkty PW Krystian odpowiadają na zagrożenia występujące w miejscach pracy o podwyższonym ryzyku, zapewniając skuteczną ochronę przed płomieniem i wysoki komfort użytkowania.

Wiemy, że bezpieczeństwo pracowników zaczyna się od sprawdzonych technologii i rzetelnych testów. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć naszego partnera, firmę DuPont w organizacji seminarium Thermo-Man®. Chcemy, aby każdy z uczestników mógł przekonać się na własne oczy, jak innowacyjne rozwiązania chronią ludzkie życie i zdrowie” – mówi Jacek Małecki, Prezes Zarządu w PW Krystian.

Może Cię również zainteresować: Finał konkursu „Bezpieczny krok z BHP do górnictwa” rozstrzygnięty!

1000°C kontra Nomex®

Jednym z ciekawszych punktów pięciodniowego wydarzenia będzie pokaz palenia odzieży ochronnej z wykorzystaniem certyfikowanej aparatury badawczej DuPont™ Thermo-Man®, który odbędzie się 29 maja. Wyniki testów Thermo-Man® jednoznacznie wskazują na wysoką skuteczność tkaniny Nomex® w ograniczaniu ryzyka oparzeń drugiego i trzeciego stopnia.

Badanie Thermo-Man® to zaawansowana, standaryzowana metoda oceny odporności termicznej odzieży ochronnej, opracowana przez DuPont we współpracy z Armią Stanów Zjednoczonych. Proces testowania zgodny jest z wymogami normy EN ISO 11612, zapewniając najwyższą jakość i skuteczność ochrony. Odbywa się on z użyciem antropomorficznego manekina, wystawianego w czasie 4 sekund na działanie strumienia cieplnego z 12 palników, generującego temperaturę do 1000°C, co odzwierciedla warunki rzeczywistych wypadków termicznych. Energia cieplna, jakiej poddawana jest odzież, wynosi 84 kW/m².

Badania tego rodzaju są rzadkością w Polsce.. Na co dzień wykonywane są w Genewie, pozwalając w pełni zrozumieć, w jaki sposób nauka wspiera bezpieczeństwo i ochronę pracowników. Na całym świecie istnieją tylko cztery laboratoria wykonujące testy Thermo-Man®, a jedno z nich, w mobilnej wersji, odwiedzi siedzibę PW Krystian w Przysusze.

Eksperci, warsztaty, innowacje

Seminarium Thermo-Man® to nie tylko spektakularne testy, ale także bogaty program merytoryczny. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w:

  • prelekcjach Agnieszki Dembińskiej (Demag Consulting), Andrzeja Pałki (DuPont™), Gokhama Dumana (DuPont™), Piotra Kantora (Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny), a także dr inż. Anny Dąbrowskiej z CIOP-PIB z zakresu BHP, inżynierii materiałowej, ochrony osobistej, a także innowacji w zakresie trudnopalnych tekstyliów,
  • warsztatach praktycznych – w tym w kursie pierwszej pomocy w przypadku poparzeń oraz doborze odzieży ochronnej do stref zagrożonych,
  • prezentacji nowoczesnych materiałów i technologii – w tym włókien Nomex®, stosowanych w odzieży dla branż ze strefami zagrożonymi wybuchem,
  • networkingu i wymianie doświadczeń z liderami branży bezpieczeństwa pracy.

Szczegółowy harmonogram seminarium znajduje się tutaj.

Udział w seminarium jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2025 roku pod tym adresem.

Informujemy, że rejestracja nie jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca. Faktyczne potwierdzenie rezerwacji otrzymacie Państwo w mailu zwrotnym od organizatora

Źródło: Organizator

Może Cię także zainteresować: Jak zapewnić bezpieczeństwo pracowników w odzieży trudnopalnej i jednocześnie wspierać zrównoważony rozwój?

Relacje

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy