Operaty przeciwpożarowe
Zdaniem Ministerstwa Środowiska brak rozporządzenia nie stanowi przeszkody do przygotowania operatu przeciwpożarowego. Osoby, które zlecają jego wykonanie, muszą zatem opierać się na posiadanej wiedzy oraz doświadczeniu osób uprawnionych do jego sporządzenia.
W celu odpowiedniego działania w ramach przedsiębiorstwa lub danej jednostki, istotne jest zapoznanie się z warunkami, które dotyczą operatu przeciwpożarowego.
Podmioty, które są zobowiązane do opracowania operatu przeciwpożarowego
Zobowiązanie o dołączeniu operatu przeciwpożarowego do wniosku o wydanie zezwolenia na gospodarowanie odpadami albo pozwolenia uwzględniającego gospodarowanie odpadami nakłada art. 42 ust. 4b Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2019, 701 t.j.). Według informacji podanych w art. 42 ust. 4b Ustawy o odpadach, do wniosku m.in. o zezwolenie na zbieranie odpadów oraz na przetwarzanie odpadów dołącza się operat przeciwpożarowy. Operat zawiera warunki ochrony przeciwpożarowej instalacji, obiektu, jego części lub innego miejsca magazynowania odpadów, uzgodnione z komendantem powiatowym (miejskim) PSP.
Podmiot, który może wykonać operat przeciwpożarowy
Wykonanie operatu, zgodnie z art. 42...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?
- Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
- Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
- Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
- Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
- Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych