Reklama
Subskrypcja behapowcy.com

Główny Inspektor Pracy do uchodźców z Ukrainy

Główny Inspektor Pracy, Katarzyna Łażewska-Hrycko przekazała informacje na temat działań Państwowej Inspekcji Pracy podjętych w związku z sytuacją w Ukrainie i przybyciem uchodźców do Polski.

Szanowni Państwo!

Jestem głęboko poruszona tragicznymi wydarzeniami, jakie dzieją się tuż za polską granicą. Jednocześnie dumą i wzruszeniem napawa mnie postawa Polaków, którzy w obliczu wojny ruszyli z pomocą naszym sąsiadom. W niedalekiej przyszłości będzie to również dotyczyło zorganizowania i zabezpieczenia miejsc pracy dla uchodźców z Ukrainy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas wiele do zrobienia, by ułatwić odnalezienie się w nowych warunkach osobom uciekającym z zagrożonych terenów. Potrzebne będą rozwiązania systemowe, które umożliwią obywatelom Ukrainy podjęcie pracy na terenie Polski, aby mogli utrzymać swoje rodziny i żyć z godnością. Polskie władze pracują już nad odpowiednimi rozwiązaniami. Angażujemy się w prace legislacyjne i organizacyjne, związane z dostosowaniem istniejącego rynku pracy do zmienionych warunków.

Państwowa Inspekcja Pracy na bieżąco aktualizuje na swojej stronie internetowej informacje dotyczące pracy obcokrajowców, w tym obywateli Ukrainy na terenie Polski. Jesteśmy gotowi udzielać pomocy osobom, które uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy. W każdym okręgowym inspektoracie pracy na terenie całej Polski świadczymy pomoc prawną. W ramach naszych ustawowych kompetencji deklarujemy wsparcie pracowników i osób poszukujących pracy po przyjeździe do Polski. Porad udzielamy oczywiście bezpłatnie, również w języku ukraińskim. Przygotowaliśmy ponad 20 wydawnictw z zakresu prawa pracy i bhp w ukraińskiej wersji językowej. Wszystkie z nich są do pobrania na naszej stronie internetowej – www.pip.gov.pl.

Katarzyna Łażewska-Hrycko

Główny Inspektor Pracy

Informujemy, że porady z zakresu legalności zatrudnienia obywateli Ukrainy na terytorium RP w języku ukraińskim udzielane są w dniach:

  • poniedziałek-piątek w godzinach od 9.00 do 15.00 pod numerem telefonu 22 111 35 88; telefon rekomendowany dla cudzoziemców świadczących pracę na terenie województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i lubuskiego,
  • poniedziałek-piątek w godzinach od 9.00 do 15.00 pod numerem telefonu 89 333 17 41; telefon rekomendowany dla cudzoziemców świadczących pracę na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego,
  • poniedziałek-środa w godzinach od 16.00 do 20.00 pod numerem telefonu 22 111 35 29; telefon rekomendowany dla cudzoziemców świadczących pracę na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego.

Komunikat w języku ukraińskim >>

Źródło: Państwowa Inspekcja Pracy

Przeczytaj również: Kryzys psychiczny szansą na rozwój i zmianę

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.