Testy w nauczaniu zagadnień BHP
Przykłady testów dopełnienia:
Na każdego z pracowników jednocześnie zatrudnionych w pomieszczeniach stałej pracy powinno przypadać co najmniej………. m sześc. wolnej objętości pomieszczenia oraz co najmniej………. m kw. wolnej powierzchni podłogi (niezajętej przez urządzenia techniczne, sprzęt itp.) Pracą na wysokości, w rozumieniu rozporządzenia, jest praca wykonywana
na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej………. m nad poziomem podłogi lub ziemi.
Testy uproszczone
Technika testów uproszczonych stanowi innowację dydaktyczną opracowaną przez autora niniejszej pracy. Służyć ona może do sprawdzania wiadomości, jak i do bieżącego kontrolowania stopnia przyswajania podawanych na zajęciach informacji. Można ją także stosować podczas konkursów z dziedziny BHP – organizowanych w trakcie spotkań załogi. Jak wynika z opinii pracowników służb BHP, technika ta jest przejrzysta, a jej wyniki są natychmiastowe.
Zasady techniki testów uproszczonych są następujące. Każdy uczeń (słuchacz) otrzymuje w trakcie zajęć jeden kartonik przełamany na pół, przez co powstają 4 pola (2 zewnętrzne oraz 2 wewnętrzne). Pola ponumerowane są obustronnie od 1 do 4 i oznaczone różnymi kolorami (wystarczy dwoma), przy różnej kombinacji oznaczeń (A, B, C), by uniknąć popularnego „ściągania”. Uczniowie, po czasie ustalonym przez uczącego, ustawiają jednocześnie przed sobą na stoliku kartonik z odpowiednią cyfrą (nie porozumiewając się przy tym ze sobą). Ta właśnie cyfra, zwrócona w stronę nauczyciela, oznacza numer wytypowanej odpowiedzi.
Oprócz funkcji testującej już sam fakt, [...]