Program profilaktyczny inspekcji w szkołach
Zakłada się, że Państwowa Inspekcja Pracy zapewni w każdym województwie wsparcie profilaktyczne około sześćdziesięciu placówkom szkolnym w ciągu tygodnia. Realizacja programu profilaktycznego w szkołach uwzględniać ma ponadto wymianę informacji ze służbami sanitarnymi .
"Bezpiecznie w szkole"
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg oceniła, że program PIP jest ważną i cenną inicjatywą. Jak podkreśliła, istotne jest, by dzieci wracające od września do szkoły oraz pracownicy szkół i placówek mieli zapewnione bezpieczne warunki.
„Ratowanie miejsc pracy było i jest priorytetem dla naszego rządu. Dzisiaj musimy dalej troszczyć się o pracowników, o bezpieczeństwo i warunki pracy. My jako resort wprowadziliśmy różne rozwiązania, w tym pracę zdalną. Praca zdalna wprowadzona na stałe do Kodeksu pracy musi zabezpieczać obydwie strony, zarówno stronę pracownika, jak i stronę pracodawcy. Dlatego prace rozpoczniemy we wrześniu poprzez Radę Dialogu Społecznego” – zapowiedziała Marlena Maląg.
Podczas briefingu prasowego Wicedyrektor Departamentu Kadr i Szkoleń GIP Iwona Hadacz przedstawiła informacje dotyczące wcześniejszych antykowidowych inicjatyw Głównego Inspektora Pracy. Chodzi o szybkie kontrole prawidłowego stosowania przepisów ograniczających ryzyko zakażenia koronawirusem m.in. w urzędach administracji państwowej i samorządowej oraz dodatkowych kontroli PIP w czerwonych i żółtych strefach.
Więcej informacji na stronie Państwowej Inspekcji Pracy.
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?
- Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
- Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
- Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
- Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
- Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych