Listy kontrolne

Przedstawiamy ogólne informacje na temat list kontrolnych oraz ich przykłady, m.in. listę dotyczącą pomieszczeń i stanowisk pracy, która może stanowić jedno z narzędzi pracy każdego pracownika służby BHP.

Listy kontrolne umożliwiają kontrolę poprawności i/lub ocenę stopnia ukończenia danego projektu. W przypadku zagadnień związanych z BHP ta lista może być narzędziem stosowanym w audycie wewnętrznym lub zewnętrznym. Powinna być także wykorzystywana w trakcie przygotowywania lub nowelizacji oceny ryzyka zawodowego. Narzędzie to składa się zwykle z serii pytań. Największą zaletą tej metody jest jej prostota i szybkość w użyciu.

Skuteczność metody zależy od złożoności listy kontrolnej – im dokładniejsze i bardziej szczegółowe pytania znajdą się w niej, tym większa będzie skuteczność listy jako całości. Lista kontrolna, zamieszczona na tym portalu, dotycząca pomieszczeń i stanowisk pracy może stanowić jedno z narzędzi pracy każdego pracownika służby BHP. Jest także przydatna pracodawcom, definiuje bowiem stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie.

Listy kontrolne – przykłady

Na naszym portalu znajdziesz takie listy kontrolne jak:

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.