Reklama
art. sponsorowany

Bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój na pierwszym miejscu – odzież ChemGuard Nomex® Comfort z technologią EcoForce™

Skuteczna ochrona pracowników

Przemysł chemiczny, farmaceutyczny, petrochemiczny i rafineryjny wymaga stosowania przemyślanych i wysoce technologicznych rozwiązań. Podstawowa odzież wymagana przez normy to za mało, żeby ograniczyć skutki ewentualnych zdarzeń i uniknąć kosztów z tym związanych. Odzież ChemGuard wysokiej klasy z włóknami Nomex® nie będzie np. podtrzymywać płomienia, wydłuży tym samym czas na ewentualną ucieczkę z miejsca zagrożenia. Nowoczesne rozwiązania, takie jak Kevlar®, umożliwią Ci dodatkowo zmniejszenie kosztów związanych z koniecznością częstej wymiany odzieży. Dodatkowo zastosowanie przez nas technologii wykończenia kwasoodpornego EcoForce (TM) eliminuje konieczność drogiej reimpregnacji odzieży przez cały okres jej użytkowania, co przekłada się na realny zysk dla Twojej firmy.

Ta odzież to inwestycja w bezpieczeństwo Twoich pracowników i Twojego biznesu

Zrównoważony rozwój w praktyce

Wykończenie kwasoodporne w odzieży ChemGuard Nomex® Comfort z technologią EcoForce™ opiera się w ponad 50% na biokomponentach i nie wymaga ponownej impregnacji przez cały okres użytkowania odzieży. Pozwala to znacząco ograniczyć koszty konserwacji i przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Zrównoważona moda

Tkanina Nomex® Comfort z technologią EcoForce™ zapewnia wyższą odporność odzieży na ścieranie i rozdarcia. Przyczynia się to do tzw. zrównoważonej mody i jest korzystne zarówno dla środowiska, które staje się mniej obciążone przez produkcję i utylizację odzieży, jak i dla budżetu.

Włókna Nomex® i Kevlar® w składzie

Odzież ChemGuard Nomex® Comfort wykonana z tkaniny DuPont™ Nomex® Comfort z technologią EcoForce™ spełnia szereg norm, jak również standardów bezpieczeństwa, co daje pewność, że pracownicy są odpowiednio chronieni w każdej sytuacji. Dzięki zastosowaniu włókien Nomex® i Kevlar® odzież ta jest nie tylko trudnopalna, ale także wyjątkowo wytrzymała, co przekłada się na długotrwałą ochronę oraz oszczędności dla przedsiębiorstwa.

Wybierając odzież z włóknami Nomex®, zapewniasz pracownikom doskonałą ochronę, a także wysoką paroprzepuszczalność. Oznacza to, że praca nawet w ekstremalnych warunkach temperaturowych jest komfortowa dla użytkowników. Dodatkowo dzięki ergonomicznemu krojowi z elastycznymi wstawkami zwiększysz wydajność pracy.

Bez szkodliwych związków PFAS!

Odzież ChemGuard Nomex® Comfort z technologią EcoForce™ jest pierwszą na rynku bez szkodliwych związków PFAS, certyfikowana odzież ochronna z wykończeniem kwasoodpornym, przeznaczona dla pracowników sektora przemysłowego, którzy na co dzień mają do czynienia z substancjami niebezpiecznymi. Tkanina Nomex® Comfort z technologią EcoForce™ z wykończeniem kwasoodpornym bez zawartości związków fluoru (PFAS), które są niebezpieczne dla zdrowia oraz powodują agresywne zanieczyszczenie środowiska.

Odzież ta zapewnia:

ChemGuard-Nomex-Comfort-piktogram-1

ochronę

przed ciekłymi chemikaliami
(norma EN 13034)

ChemGuard-Nomex-Comfort-piktogram-2

ochronę

przed łukiem elektrycznym
(IEC 61482-2)

ChemGuard-Nomex-Comfort-piktogram-3

ochronę

antyelektrostatyczną
(EN 1149-5)

ChemGuard-Nomex-Comfort-piktogram-3

ochronę

przed czynnikami gorącymi i płomieniem
(EN ISO 11612)

zwiększoną widoczność pracownika

w warunkach ograniczonej widoczności
(EN 17353 typ B2) dzięki elementom odblaskowym

Co to jest PFAS?

Związki per- i polifluoroalkilowe (PFAS) to grupa ponad 4700 syntetycznych związków biorących udział w produkcji chemikaliów – najpopularniejsze z nich to kwas perfluorooktanowy (PFOA) i kwas perfluorooktanosulfonowy (PFOS). Związki PFAS łatwo przedostają się do środowiska – przemieszczają się w wodach, ściekach, glebie i powietrzu, dostając się przy tym do żywności i organizmu człowieka. Ich obecność w naszym ciele może prowadzić do wielu poważnych schorzeń, m.in. chorób nowotworowych.

Odzież ChemGuard Nomex® Comfort to nie tylko doskonała ochrona przed zagrożeniami w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, petrochemicznym i rafineryjnym, ale także praktyczny przykład zrównoważonego rozwoju. Dzięki innowacyjnym technologiom, wysokiej jakości materiałom, a także dbałości o środowisko odzież ta zapewnia skuteczną ochronę pracowników, minimalizując jednocześnie negatywny wpływ na środowisko naturalne. To rozwiązanie, które łączy bezpieczeństwo, komfort pracy, jak również odpowiedzialność środowiskową, stanowiąc nieocenioną wartość dla firm.

Sprawdź również inne artykuły o ŚOI >>

Galeria

Reklama
Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.