Reklama
Subskrypcja behapowcy.com

Jubileusz 30-lecia Stowarzyszenia Pracowników Służb BHP w Łodzi

12 października 2022 r. w Łodzi w restauracji Satyna przy placu Komuny Paryskiej odbyło się jubileuszowe walne zebranie, które uczciło 30-lecie Stowarzyszenia Pracowników Służb BHP w Łodzi.

Na jubileusz przybyli goście oraz członkowie Stowarzyszenia. Wśród obecnych byli również współzałożycielka Stowarzyszenia Danuta Rosińska oraz Czesław Reczulski, który należy do Stowarzyszenia od 1995 roku.

Jubileusz pełen wspomnień

Spotkanie otworzyła prezes Barbara Skorupa, która powitała gości oraz członków Stowarzyszenia. Podziękowała wszystkim za przybycie, jak również za wspaniały klimat obecny na wszystkich spotkaniach SPS BHP oraz za całą dotychczasową współpracę. Było to spotkanie pełne wspomnień, podczas którego wiceprezes Krystyna Pawłowska przedstawiła rys historyczny Stowarzyszenia od 1992 roku aż do dzisiaj. Warto było przypomnieć sobie, jak na przestrzeni lat rozwijało się Stowarzyszenie i jak dojrzewało z każdym rokiem, zyskując kolejnych członków.

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie przez prezes Stowarzyszenia Barbarę Skorupę odznak zasłużonym i wieloletnim członkom Stowarzyszenia. Wyróżnieni zostali: Barbara Wyrwicka, Iwona Seliga, Piotr Łukasik. Pamiątkowe ryngrafy otrzymały instytucje i osoby współpracujące ze Stowarzyszeniem: Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi (ryngraf odebrał Tomasz Heliński); nadinspektor pracy Dagmara Kupka; Instytut Medycyny Pracy w Łodzi im. Prof. Jerzego Nofera w Łodzi reprezentowany przez kierownika Zakładu Środowiskowych i Zawodowych Zagrożeń Zdrowia prof. dr hab. Kingę Polańską; Politechnika Łódzka, Wydział Organizacji i Zarządzania (ryngraf odebrała prodziekan ds. kształcenia Katarzyna Boczkowska).

Szkolenia z zakresu BHP

Jak na każdym walnym zebraniu, odbyły się również szkolenia, które są nieodłączną i pomocną w dalszej pracy częścią każdego zebrania. Dr inż. Katarzyna Boczkowska, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, poprowadziła szkolenie na temat odpowiedzialności za BHP w kontekście wypadków przy pracy z perspektywy biegłego sądowego. Nadinspektor PIP Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi Dagmara Kupka przedstawiła rolę służby BHP oczami inspektorów pracy. Mgr inż. Grzegorz Franosz, wiceprzewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej nr 732 powołanej przez Urząd Regulacji Energetyki, przedstawił prezentację na temat „Świadectwa kwalifikacyjne – zmiany prawne na podstawie nowego Rozporządzenia z dnia 1 lipca 2022 r. Ministra Klimatu i Środowiska”. Grzegorz Franosz przedstawił zdarzenia wypadkowe związane z brakiem kwalifikacji.

Podsumowanie

Życzenia wszelkiej pomyślności i sukcesów na dalsze lata działalności Stowarzyszenia złożył Zarządowi i Stowarzyszeniu Bogdan Okupski, kominiarz reprezentujący Zrzeszenie Kominiarzy. Po części oficjalnej podano uroczysty obiad. Na deser zaserwowano jubileuszowy tort.

Członek Stowarzyszenia Magdalena Żytkiewicz powiedziała: „To zaszczyt, że mogę należeć do Stowarzyszenia, gdzie zawsze można liczyć na wsparcie od kolegów i koleżanek po fachu oraz zaprzyjaźnionych pracowników instytucji współpracujących ze Stowarzyszeniem.

Walne zebranie SPS BHP, 7 grudnia 2022 r.

Walne zebranie, tzw. opłatkowe, było następnym etapem świętowania 30-lecia powstania Stowarzyszenia. Stowarzyszenie otrzymało gratulacje oraz życzenia z okazji jubileuszu od najmłodszego Sudeckiego Stowarzyszenia BHP, Prezes Małgorzaty Kowalskiej; Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Sieradzu – byłej Prezes Urszuli Tomskiej; Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi Marcina Grzelaka. Odczytano również list gratulacyjny od Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Elżbiety Bożejewicz. Członkowie Stowarzyszenia Mirosława Terebus, Teresa Siejkowska i Marek Kacprzak otrzymali odznaki zasłużonych dla Stowarzyszenia.

Źródło: SPS BHP w Łodzi

Przeczytaj również: Dlaczego pracodawcy muszą zacząć dbać o zdrowie psychiczne pracowników?

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.