art. sponsorowany

Najlepsza ochrona dłoni przed łukiem elektrycznym

Każdy z nas ma do czynienia ze zjawiskiem łuku elektrycznego, między innymi kiedy włączamy żarówkę.

Łuk elektryczny to wyładowanie energii elektrycznej, które wytwarza światło, hałas, fale uderzeniowe oraz wysoką temperaturę. Może powstawać na skutek zwarć w urządzeniach elektrycznych, których przyczyną mogą być zarówno ich uszkodzenia, jak i błędne postępowanie człowieka.

Ciepło łuku elektrycznego działające na ciało człowieka może spowodować w nim zmiany patologiczne nazywane oparzeniem elektrycznym, prowadzące nawet do śmierci. Poparzeniom ulegają głównie twarz i dłonie. Podczas pracy w środowisku, gdzie występuje zagrożenie związane z łukiem elektrycznym, środki ochrony indywidualnej mają na celu zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń ciała spowodowanych oparzeniami II i III stopnia.

Dlatego tak bardzo ważny jest dobór odpowiednich środków ochrony indywidualnej, które spełniają wymagania podczas pracy w środowisku zagrożonym łukiem elektrycznym. Rękawice Guide Sparx™ są badane zgodnie z metodą testową ASTM F2675, która określa niezbędne wymagania dla tego typu zagrożeń.

Kolekcja rękawic Guide Sparx™ jest wykonana z materiałów ognioodpornych i trudno palnych, takich jak Para-aramid i Meta-aramid. Tkaniny trudno palne, zaliczane do tkanin specjalnych, charakteryzują się wysoką odpornością na działanie ognia. Dzięki temu zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.

W skład kolekcji Guide Sparx™ wchodzi sześć modeli wykonanych ze skór naturalnych, jak i materiałów syntetycznych, dzięki którym użytkownik ma możliwość wyboru odpowiednich rękawic do wykonywanej pracy. Sparx™ to również ochrona przed zagrożeniami mechanicznymi, takimi jak przetarcie, przecięcie, zgodnie z normą EN 388:2016.

Guide Sparx™ zapewni Ci bezpieczeństwo, odpowiednie dopasowanie do dłoni i najwyższy komfort użytkowania podczas najcięższych warunków pracy.

Aby lepiej poznać poszczególne modele, zapraszamy do kontaktu z zespołem Guide Gloves AB
customerservice@guidegloves.com
Vistaforsvägen 3
SE-523 85 Ulricehamn, Sweden

Przejdź do kategorii tematycznej Środki ochrony indywidualnej

Galeria

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.