Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego. Fakty i dane liczbowe
Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego (MSD) są jednymi z najczęstszych dolegliwości związanych z pracą. W całej Europie dotykają one milionów pracowników. Dowiedz się, jakie są fakty i dane liczbowe dotyczące tych zaburzeń w przeszukiwalnej bazie danych Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.
Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego związane z pracą dotyczą pleców, szyi, ramion i kończyn górnych, ale mogą również dotyczyć kończyn dolnych. Obejmują one wszelkie uszkodzenia lub zaburzenia stawów lub innych tkanek. Spektrum problemów zdrowotnych jest szerokie: od lekkiego bólu po poważniejsze schorzenia, które wymagają zwolnienia z pracy lub leczenia. W przypadku schorzeń przewlekłych mogą one nawet prowadzić do niepełnosprawności i konieczności rezygnacji z pracy.
Chcesz się dowiedzieć więcej o występowaniu, przyczynach lub konsekwencjach zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego związanych z pracą? W łatwej w użyciu bazie danych EU-OSHA znajdziesz wiele wpisów z materiałami informacyjnymi. Jest ona zamieszczona w obszarze priorytetowym „Fakty i liczby” na stronie kampanii „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy”.
Wśród udostępnionych zasobów są zarówno sprawozdania z analizą danych na poziomie krajowym i unijnym, jak też analizy przykładów strategii zapobiegania tym zaburzeniom i branżowe wytyczne dotyczące eliminowania zagrożeń. Zawarto je w bazie danych z istotnymi informacjami dla pracowników, pracodawców i decydentów szukających przede wszystkim aktualnych faktów i danych liczbowych o dolegliwościach, które najczęściej występują w miejscach pracy w Europie.
...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?
- Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
- Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
- Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
- Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
- Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych