Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego. Fakty i dane liczbowe

Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego (MSD) są jednymi z najczęstszych dolegliwości związanych z pracą. W całej Europie dotykają one milionów pracowników. Dowiedz się, jakie są fakty i dane liczbowe dotyczące tych zaburzeń w przeszukiwalnej bazie danych Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego związane z pracą dotyczą pleców, szyi, ramion i kończyn górnych, ale mogą również dotyczyć kończyn dolnych. Obejmują one wszelkie uszkodzenia lub zaburzenia stawów lub innych tkanek. Spektrum problemów zdrowotnych jest szerokie: od lekkiego bólu po poważniejsze schorzenia, które wymagają zwolnienia z pracy lub leczenia. W przypadku schorzeń przewlekłych mogą one nawet prowadzić do niepełnosprawności i konieczności rezygnacji z pracy.

Chcesz się dowiedzieć więcej o występowaniu, przyczynach lub konsekwencjach zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego związanych z pracą? W łatwej w użyciu bazie danych EU-OSHA znajdziesz wiele wpisów z materiałami informacyjnymi. Jest ona zamieszczona w obszarze priorytetowym „Fakty i liczby” na stronie kampanii „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy”.

Wśród udostępnionych zasobów są zarówno sprawozdania z analizą danych na poziomie krajowym i unijnym, jak też analizy przykładów strategii zapobiegania tym zaburzeniom i branżowe wytyczne dotyczące eliminowania zagrożeń. Zawarto je w bazie danych z istotnymi informacjami dla pracowników, pracodawców i decydentów szukających przede wszystkim aktualnych faktów i danych liczbowych o dolegliwościach, które najczęściej występują w miejscach pracy w Europie.

Wpisy można porządkować według krajów, sektorów, rodzajów zagrożeń i innych kryteriów — wyszukanie potrzebnych informacji jest bardzo proste.

Wyszukaj teraz fakty i dane liczbowe w naszej bazie danych.

Zapoznaj się z obszarem priorytetowym „Fakty i liczby” na stronie kampanii.

Dowiedz się więcej na temat kampanii „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy – Dźwigaj z głową”.

Źródło: EU-OSHA

Czytaj także: W lutym odbędzie się Akcelerator dla branży budowlanej.

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.