Reklama
Konferencja Kobiety w BHP

Wypadki przy pracy pod koniec 2023 roku

Przedstawiamy informację o niektórych wypadkach przy pracy zgłoszonych do Państwowej Inspekcji Pracy w listopadzie i grudniu 2023 roku.

Województwo opolskie

Na farmie fotowoltaicznej doszło do porażenia prądem elektrycznym pracownika, który montował ogniwa. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał ciężkich obrażeń ciała.

Na terenie zakładu produkcyjnego jeden z pracowników obsługiwał termoformierkę do produkcji mat do bagażników samochodowych. W czasie wykonywania pracy ręka mężczyzny przedostała się do miejsca, gdzie formowane są maty. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu ręki i uszkodzenia tętnicy.

Województwo dolnośląskie

Na terenie budowy stojący na drabinie rozstawnej pracownik podwieszał przewody elektryczne zwisające z belki konstrukcyjnej, znajdującej się na wysokości 4 metrów. W czasie wykonywania pracy mężczyzna spadł z drabiny. W wyniku zdarzenia doznał urazu głowy – rozcięcia łuku brwiowego i małżowiny usznej.

Województwo podlaskie

Na terenie budowy domu wielorodzinnego pracownik montował zbrojenie na krawędzi stropu. Podczas wykonywania pracy mężczyzna stracił równowagę i spadł z wysokości około 3 metrów. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Pracownik obsługiwał maszynę do mielenia mięsa, tzw. wilka w pomieszczeniu produkcji garmażeryjnej. W czasie wykonywania pracy prawa ręka mężczyzny przedostała się do miejsca rozdrabniania mięsa, w wyniku czego doszło do częściowej amputacji dwóch palców.

Województwo pomorskie

Na terenie restauracji zleceniobiorca, stojąc na drabinie rozstawnej na wysokości około 2,5 metra, montował na suficie płytę wiórową. W pewnym momencie mężczyzna stracił równowagę i przewrócił się wraz z drabiną na posadzkę. W wyniku upadku doznał licznych obrażeń ciała, w tym urazu głowy.

Województwo mazowieckie

Na terenie poczty, w sali doręczeń, listonoszka przenosiła przesyłki pocztowe z magazynu do pojazdu. W trakcie dźwigania paczki o wadze około 20 kilogramów kobieta poczuła silny ból w kręgosłupie. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała niedowładu kończyn dolnych.

Województwo kujawsko-pomorskie

Na terenie firmy pracownik oczyszczał blat pilarki do cięcia metalu w celu udrożnienia wypływu chłodziwa. W czasie realizacji zadania prawa ręka mężczyzny przedostała się do strefy ruchu obrotowego tarczy pilarki. W wyniku kontaktu ręki z ostrą krawędzią doszło do urazowej amputacji drugiego palca prawej ręki na poziomie paliczka środkowego.

Na terenie innej firmy pracownik obrabiał pasy transportowe przy użyciu frezarki. W czasie realizacji zadania prawa ręka mężczyzny przedostała się do strefy obrotu frezu. W wyniku kontaktu z będącą w ruchu obrotowym ostrą krawędzią frezu poszkodowany doznał częściowej amputacji palca wskazującego prawej ręki.

Województwo małopolskie

Na terenie budowy pracownik montował okno, stojąc na rusztowaniu odsuniętym od ściany. Mężczyzna spadł z podestu rusztowania zamontowanego na wysokości 4,5 metra, w wyniku czego doznał ciężkich obrażeń ciała.

Województwo lubelskie

Na stacji kolejowej na torach dwóch pracowników odśnieżało rozjazd przy użyciu dmuchaw oraz narzędzi ręcznych. W czasie realizacji zadania doszło do potrącenia obu mężczyzn przez pociąg osobowy. W wyniku zdarzenia poszkodowani zmarli.

Na terenie lasu, podczas zrywki drzewa, spadający konar uderzył pracownika. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał ciężkiego urazu głowy.

Na terenie hali magazynowej zleceniobiorca wymieniał pokrycie dachowe wykonane z azbestu. W tracie wykonywania pracy mężczyzna spadł z dachu z wysokości około 4 metrów na ziemię, doznając złamania kręgosłupa.

Źródło: PIP

Może Cię także zainteresować: PIP planuje 60 tysięcy kontroli

Galeria

Reklama
dlaSpecjalistow.pl

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.