Postępy w zakresie wolnych od nowotworów miejsc pracy w UE
Szacuje się, że nowotwory są w UE główną przyczyną zgonów związanych z pracą. Oczywiście można zrobić więcej, aby zmniejszyć liczbę przypadków zachorowań. Dlatego w dniu 25 maja 2016 r. sześć organizacji europejskich podpisało umowę. Zobowiązały się w niej do udziału w programie dobrowolnych działań mających na celu podnoszenie wiedzy na temat zagrożeń wynikających z narażenia na działanie czynników rakotwórczych w miejscu pracy. Jak zatem stworzyć wolne od nowotworów miejsce pracy?
Europejski Tydzień Walki z Rakiem organizowany co roku w dniach 25-31 maja pod przewodnictwem Stowarzyszenia Europejskich Lig Walki z Rakiem ma na celu zwiększenie świadomości na temat profilaktyki raka, dostępu do leczenia i wsparcia dla chorych. Kończy się on 31 maja przy okazji Światowego Dnia bez Papierosa . Podczas tego dnia zwraca się ogólnoświatową uwagę na możliwe do uniknięcia zgony i choroby spowodowane przez tytoń. Hasło na rok 2021 brzmi „Rzuć palenie”, ponieważ pandemia COVID-19 skłoniła miliony użytkowników tytoniu do zaprzestania palenia.
Co roku u 3,5 mln osób w UE diagnozuje się raka, a 1,3 mln osób umiera z powodu raka. Można jednak zapobiec ponad 40% przypadków zachorowań na raka. Aby rozwiązać ten problem, Komisja opracowała europejski plan walki z rakiem . Inicjatywę, której celem jest zmniejszenie obciążenia chorobami nowotworowymi pacjentów, ich rodzin i systemów opieki zdro...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?
- Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
- Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
- Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
- Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
- Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych