Zrównoważone środki ochrony indywidualnej – krok ku ochronie planety
Od serii produktów „protecting planet” po szczegółowe obliczenia emisji dwutlenku węgla – uvex ustala nowe standardy zrównoważonych środków indywidualnych.
Od 1926 roku uvex tworzy środki ochrony indywidualnej od stóp do głów, zapewniając pracownikom komfort i bezpieczeństwo. Dla uvex ochrona planety stanowi naturalną kontynuację tej misji, bowiem bezpieczeństwo ludzi wiąże się ściśle z ochroną środowiska i zasobów naturalnych.
Zrównoważona produkcja
uvex od dłuższego czasu toruje drogę zrównoważonemu rozwojowi w branży ŚOI. W ciągu dekady firma zredukowała ślad węglowy o 70%. Kolejnym krokiem było wprowadzenie do produkcji materiałów z recyklingu i materiałów pochodzenia biologicznego, które z powodzeniem są wykorzystywane do tworzenia coraz szerszej gamy ŚOI i ich opakowań. Ponadto środki ochrony indywidualnej uvex cechują trwałość i długa żywotność, co przekłada się na oszczędzanie surowców i ograniczenie ilości odpadów – produkcyjnych i postkonsumenckich.
Seria „protecting planet”
W ramach realizacji swojej misji uvex wprowadził na rynek kompleksową gamę produktów opatrzonych etykietą „protecting planet”. Seria ta odzwierciedla zaangażowanie firmy w redukcję CO2 , ilości odpadów i wykorzystywanych materiałów, a także ograniczenie zużycia wody i energii, zachowując najwyższe standardy jakości oraz komfort noszenia. Aby zapewnić maksymalną transparentność, informacje na temat śladu węglowego i zawartości zrównoważonych materiałów są dostępne dla całej serii „protecting planet” oraz coraz większej gamy produktów z pełnego portfolio firmy.
Zapraszamy na SAWO
Zaangażowanie firmy na rzecz ochrony planety to szereg ambitnych celów, które są konsekwentnie realizowane. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do odwiedzenia stoiska uvex na targach SAWO. Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji na temat naszych produktów i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Przeczytaj również: Znakowanie oraz zasady doboru środków ochrony oczu i twarzy według serii norm ISO/DIS 16321