Metalowy opiłek przyczyną wypadku przy pracy

Praca w przemyśle metalowym wiąże się z różnymi zagrożeniami, w tym ryzykiem urazu gałek ocznych. W omawianym przypadku poszkodowany doznał urazu oka opiłkiem metalu.

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie są obowiązki pracodawcy i pracownika z zakresu BHP,
  • jak doszło do wypadku przy pracy w firmie produkującej elementy stalowe,
  • jakie były ustalenia i zalecenia zespołu powypadkowego.

W firmie produkującej elementy stalowe doszło do wypadku przy pracy. U jednego ze spawaczy nastąpił uraz oka na skutek odprysku metalu.

Praca w przemyśle metalowym to obszar działalności, który osiąga coraz większe zasięgi. Nie da się ukryć, że wiąże się ona z wieloma zagrożeniami, które stanowią problem nie tylko dla zatrudnionych w tym przemyśle pracowników, ale przede wszystkim dla pracodawcy, który w zakres swoich obowiązków ma wpisane informowanie pracowników o występujących zagrożeniach dla życia lub zdrowia. Poza tym pracodawca odpowiada za: zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, zastosowanie środków niezbędnych do zapewnienia ochrony życia lub zdrowia osobom niebiorącym udziału w procesie pracy, a mającym dostęp do miejsca, w którym wykonywane są prace, przydzielanie niezbędnej odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej osobom wykonującym krótkotrwałe prace albo czynności inspekcyjne w czasie, w którym ich własna odzież może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu, a także ze względu na bezpieczeństwo wykony...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.