Reklama
Subskrypcja behapowcy.com

Targi SAWO wracają w dobrze znanym terminie

Już w dniach 25-27 kwietnia 2022 roku zapraszamy do Poznania na Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO. Wydarzenie to jest okazją do prezentacji najnowszych dokonań polskich i zagranicznych producentów sprzętu i wyposażenia służącego bezpieczeństwu, ochronie zdrowia i pracy. Targi Sawo są również idealną przestrzenią dla przedstawienia zaawansowanych technologii wykorzystywanych w ratownictwie specjalistycznym i w branży BHP. 

Obecna rzeczywistość wymaga od przedsiębiorców, inwestorów i szeroko pojętych ludzi biznesu znajomości zasad bezpieczeństwa pracy, dobrych praktyk funkcjonujących w środowisku i otwartości na wdrażanie zmian, chroniących przed zagrożeniami. Zachowanie możliwie jak najbezpieczniejszych miejsc pracy we wszystkich sektorach gospodarki znacząco przyczynia się do wypracowania zaufania i pozytywnych relacji pomiędzy pracownikami i kooperantami, a co za tym idzie – realizacji firmowych przedsięwzięć. Dlatego tak istotne są tegoroczne targi SAWO 2022.

Razem dla bezpieczeństwa

Kwietniowe targi SAWO to największe i najważniejsze wydarzenie w naszym kraju, które służy promocji ochrony życia i zdrowia w środowisku pracy oraz bezpośrednio przyczynia się do wprowadzania w przedsiębiorstwach zaawansowanych technologii i rozwiązań podnoszących jakość pracy i bezpieczeństwa zatrudnionych osób. SAWO to nie tylko wystawa. To również miejsce wymiany doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa pracy, ergonomii, ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej i innych pokrewnych zagadnień. 

Siłą targów SAWO było i jest kreowanie przestrzeni spotkań na żywo i prezentacji innowacji dla profesjonalistów z branży BHP. Testowanie najnowszych produktów, możliwość dotknięcia nowoczesnych sprzętów, porównanie oferty różnych wystawców, czas na negocjacje – specyfiki SAWO nie sposób przełożyć na dostępne narzędzia online. Nie sposób też oddać klimatu spotkań i wydarzeń towarzyszących wystawie mówi Marcin Gorynia, dyrektor Międzynarodowych Targów  Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO.

Moc spotkań

Tematyka targów jest szeroka. Można znaleźć tu niemal wszystko, co potrzebne do pracy w BHP, pożarnictwie czy ratownictwie. Pośród ekspozycji SAWO 2022 zobaczymy najnowsze rozwiązania produktowe przygotowane przez wystawców, m.in.:

 • środki ochrony indywidualnej,
 • odzież ochronna i robocza,
 • materiały do produkcji odzieży ochronnej i roboczej,
 • zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości,
 • środki i sprzęt do udzielania pierwszej pomocy,
 • środki higieniczne i wyposażenie sanitarne,
 • produkty i rozwiązania ergonomiczne na stanowiskach pracy,
 • środki ochrony zbiorowej,
 • aparatura pomiarowa i kontrolna,
 • znaki bezpieczeństwa,
 • ochrona przeciwpożarowa,
 • wyposażenie dla służb ratowniczych.

– Jako organizatorzy robimy wszystko, aby mimo wyjątkowej sytuacji zapewnić wysoki poziom merytoryczny wydarzenia, przedstawić kompleksową ofertę dla specjalistów z sektora bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, wyposażenia dla służb ratowniczych. Chcemy zapewnić im przestrzeń do owocnych spotkań biznesowych i wracać do rozmachu, z jakim targi SAWO odbywały się w minionych edycjach – komentuje dyrektor Gorynia.

Przeczytaj również: Ochrona przeciwpożarowa w przewozie towarów niebezpiecznych transportem drogowym

Moc wiedzy

Targi SAWO 2022 obfitować będą również w wydarzenia, których celem jest podzielenie się wiedzą i zainicjowanie debaty o wyzwaniach ważnych dla branży. W kwietniu zaplanowano konferencje m.in. takich organów i instytucji jak: Państwowa Inspekcja Pracy; Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy; Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP. Prowadzone są także rozmowy dotyczące wystąpień przedstawicieli mediów: Miesięcznik ATEST – Ochrona Pracy, miesięcznik Promotor BHP, portal Kultura Bezpieczeństwa. Nie lada gratką dla uczestników targów mogą okazać się pokazy firmy Milwaukee dot. Środków Ochrony Indywidualnej.

– W najbliższych tygodniach zaczniemy zdradzać więcej szczegółów dotyczących wydarzeń podczas  SAWO. Na bieżąco będzie można je śledzić na naszej stronie internetowej, a także w social mediach. Tam będziemy prezentować także zgłoszonych wystawców i przygotowywane przez nich nowości – dodaje Marcin Gorynia.

Zainstaluj się w świecie fachowców w Poznaniu

SAWO to największe targi branżowe dla liderów branży BHP w Europie Środkowo-Wschodniej, znana i rozpoznawalna marka. Każda edycja przyciąga uwagę całego sektora BHP, pożarnictwa, a także ratownictwa. Profesjonaliści, zarówno praktycy jak i teoretycy, nie pozwalają sobie na pominięcie tego ważnego wydarzenia, które inspiruje i motywuje do rozwoju.

SAWO towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE; Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREEN POWER; Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX oraz Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER. Tegoroczna kwietniowa odsłona bloku targów INSTALACJE; GREENPOWER; SECUREX; EXPOPOWER i SAWO to największe i najważniejsze wydarzenie dla branży bezpieczeństwa i higieny pracy, OZE, ciepłowniczej, wentylacyjnej, chłodniczej i sanitarnej w 2022 roku!

Warto już dzisiaj zaplanować swój udział. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO

Sprawdź również inne wydarzenia branżowe >>

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.