Szkolenia na budowach w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa 2022

W ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa” 23 maja 2022 roku odbyły się spotkania inspektorów pracy z kierownikami oraz pracownikami. Szkolenia na budowach odbyły się na terenie Katowic, Dąbrowy Górniczej, Tarnowskich Gór i Zawiercia. Wydarzenia te organizowano przy współudziale Generalnych Wykonawców, Kierowników Budowy, a także koordynatorów ds. BHP.

Szkolenia na budowach umożliwiły przedstawienie uczestnikom wybranych przepisów bhp dobranych do obecnie prowadzonych robót ze wskazaniem „dobrych praktyk”. Zaprezentowano najczęściej występujące nieprawidłowości przy organizacji stanowisk pracy poparte przykładami wypadków przy pracy. Słuchaczom zwracano uwagę na prawidłowe zachowania w środowisku pracy. Podkreślano konieczność podejmowania wszelkich inicjatyw mających wpływ na kształtowanie kultury bezpieczeństwa pracy. 

Przeczytaj także: Ratownictwo medyczne na placu budowy

Na budowach zorganizowano punkty porad prawnych dostępne dla wszystkich pracowników budowy. W punktach przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach udzielali porad prawnych. Dodatkowo dystrybuowali publikacje PIP dedykowane branży budowlanej oraz promowali bezpieczne zachowania w środowisku pracy. Przedstawiciele informowali pracowników, że to od nich głównie zależy bezpieczeństwo pracy, które rzutuje na całe życie zawodowe każdego budowlańca, zgodnie z mottem Tygodnia Bezpieczeństwa „Budowa się kończy, bezpieczeństwo nigdy”.

Źródło: Okręgowy Inspektora

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.