Rękawice do ochrony przed substancjami chemicznymi – czy zawsze bezpieczne i skuteczne?

Praca z substancjami chemicznymi jest niebezpieczna i wymaga stosowania środków ochrony indywidualnej, w tym rękawic ochronnych. Jak prawidłowo dobrać rękawice ochronne do ochrony przed czynnikami chemicznymi?

Z artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzują się rękawice do ochrony przed substancjami chemicznymi,
  • jak prawidłowo dobrać chemoodporne rękawice ochronne,
  • jakie były wyniki badań ankietowych dotyczących rękawic do ochrony przed czynnikami chemicznymi, skierowanych do producentów, dystrybutorów i pracowników branż chemicznych.

Kontakt z substancjami chemicznymi jest o tyle niebezpieczny, że nie zawsze odczuwamy ich szkodliwe oddziaływanie na nasz organizm. Wiele substancji powoduje natychmiastowe skutki kontaktu z nimi, jak oparzenia czy ostre podrażnienia. Dzieje się tak zwykle w warunkach bezpośredniego kontaktu, np. skóry.  Są jednak substancje, które różnymi drogami przenikają do organizmu bez wyraźnych tego symptomów. W niewielkich ilościach, ale kumulowane w organach wewnętrznych, jak np. wątroba czy nerki, są przyczyną przewlekłych zatruć; nowotworów; mutacji (dziedzicznych uszkodzeń genetycznych) bądź mają działanie embriotoksyczne (szkodliwe dla funkcji rozrodczych i rozwoju płodu). Jakich rękawic powinni używać pracownicy narażeni na substancje chemiczne?

Ekspozycja pracownika na ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.