Starzenie się w dobrym zdrowiu i zdrowsze życie zawodowe!

Starzenie się i spadek liczebności siły roboczej jest poważnym wyzwaniem w Europie. Z tego powodu Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła lata 2020-2030 dekadą starzenia się w dobrym zdrowiu. Ma ona na celu podjęcie ogólnoświatowych działań na rzecz poprawy jakości życia osób starszych.

ONZ ogłosiła lata 2020–2030 Dekadą starzenia się w dobrym zdrowiu  w celu podkreślenia pilnej potrzeby podjęcia ogólnoświatowych działań na rzecz poprawy jakości życia osób starszych. Starzenie się i spadek liczebności siły roboczej jest poważnym wyzwaniem w Europie: przewiduje się, że do 2030 r. pracownicy w wieku 55-64 lat będą stanowić co najmniej 30% siły roboczej. Jednocześnie wielu pracowników odchodzi z rynku pracy na długo przed osiągnięciem wieku emerytalnego.

Zrównoważone rozwiązania, mające na celu zapewnienie pracownikom bezpiecznych, zdrowych i uczciwych warunków już od pierwszych dni ich życia zawodowego, są kluczowe dla zahamowania niekorzystnych procesów i zwiększenia produktywności w dłuższej perspektywie. Aby wesprzeć rozwój polityki w tym ważnym obszarze, kilka lat temu Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) rozpoczęła prace nad projektem, który dostarczył wielu analiz polityk i inicjatyw dotyczących starzenia się pracowników w całej Europie.

Odkryj projekt „Bezpieczniejsze i zdrowsze warunki pracy dla osób w każdym wieku – bezpieczeństwo i higiena pracy w kontekście starzejącej się siły roboczej”.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
zaloguj się zarejestruj się

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.