Starzenie się w dobrym zdrowiu i zdrowsze życie zawodowe!
Starzenie się i spadek liczebności siły roboczej jest poważnym wyzwaniem w Europie. Z tego powodu Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła lata 2020-2030 dekadą starzenia się w dobrym zdrowiu. Ma ona na celu podjęcie ogólnoświatowych działań na rzecz poprawy jakości życia osób starszych.
ONZ ogłosiła lata 2020–2030 Dekadą starzenia się w dobrym zdrowiu w celu podkreślenia pilnej potrzeby podjęcia ogólnoświatowych działań na rzecz poprawy jakości życia osób starszych. Starzenie się i spadek liczebności siły roboczej jest poważnym wyzwaniem w Europie: przewiduje się, że do 2030 r. pracownicy w wieku 55-64 lat będą stanowić co najmniej 30% siły roboczej. Jednocześnie wielu pracowników odchodzi z rynku pracy na długo przed osiągnięciem wieku emerytalnego.
Zrównoważone rozwiązania, mające na celu zapewnienie pracownikom bezpiecznych, zdrowych i uczciwych warunków już od pierwszych dni ich życia zawodowego, są kluczowe dla zahamowania niekorzystnych procesów i zwiększenia produktywności w dłuższej perspektywie. Aby wesprzeć rozwój polityki w tym ważnym obszarze, kilka lat temu Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) rozpoczęła prace nad projektem, który dostarczył wielu analiz polityk i inicjatyw dotyczących starzenia się pracowników w całej Europie.
Odkryj projekt „Bezpieczniejsze i zdrowsze warunki pracy dla osób w każdym wieku – bezpieczeństwo i higiena pracy w kontekście starzejącej się siły roboczej”.
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?
- Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
- Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
- Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
- Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
- Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych