Targi SAWO 2022 – dla pasjonatów i profesjonalistów

Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2022 to idealne miejsce na to, by zaplanować i wdrożyć działania zmieniające rzeczywistość prywatną i zawodową w wygodną i bezpieczną przestrzeń. To tutaj można spotkać się z wystawcami prezentującymi najnowsze osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa pracy, z ekspertami dzielącymi się swą wiedzą i doświadczeniem oraz wziąć udział w pokazach na żywo, konferencjach i prezentacjach innowacyjnych i sprawdzonych w świecie rozwiązań. Uczestnictwo w targach SAWO 2022 w Poznaniu zaowocuje nową wiedzą oraz idealnie dopasowanymi rozwiązaniami, gotowymi do wdrożenia zaraz po wydarzeniu.

Tegoroczna edycja SAWO 2022 zapowiada się niezwykle interesująco. Poza przestrzenią ekspozycyjną, zaplanowano również szereg atrakcji, zarówno dla pasjonatów, jak i profesjonalistów z branży BHP i PPOŻ.

Na stoisku wystawienniczym Państwowej Straży Pożarnej w pawilonie 3A będzie można uzyskać fachowe porady dotyczące różnych zagadnień ochrony przeciwpożarowej, czy wziąć udział w interaktywnej grze o bezpieczeństwie. Strażacy będą prowadzić edukację z zakresu prewencji społecznej przy użyciu mobilnych symulatorów zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego wraz z modułem Woda-Las oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy. Ponadto zaprezentowany zostanie nowoczesny sprzęt ratowniczy, w tym najnowsze samochody pożarnicze zakupione przez wielkopolskich strażaków.

Nowe spojrzenie na domową gaśnicę będzie pokazywać wystawa pt. „Bezpieczeństwo w domu. Gaśnica”. Wystawa jest efektem projektu realizowanego we współpracy Uniwersytetu Artystycznego z Państwową Strażą Pożarną i producentem gaśnic Ogniochron. Studenci kierunków Wzornictwo i Grafika podjęli się zaprojektowania nowych form i elementów składowych gaśnic oraz grafik informacyjnych, zachęcających do zaopatrzenia się w te urządzenia. Wystawa jest promocją projektu, którego celem było zwiększenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa poprzez posiadanie, prawidłowe przechowywanie i umiejętność użycia gaśnicy.

Kulminacja strażackich atrakcji będzie miała miejsce 26 kwietnia br. kiedy to odbędzie się, w strefie konferencyjnej pawilonu 3A, konferencja techniczna „Nowoczesne instalacje w ochronie życia i mienia – projektowanie i eksploatacja”. Zaraz po zakończeniu konferencji, po godz. 14.30 odbędzie się dynamiczny pokaz działań ratowniczych grup specjalistycznych (poszukiwawczo-ratowniczej, wysokościowej, chemiczno-ekologicznej, wodno-nurkowej, grupy ratownictwa technicznego).

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.