Pożary samochodów elektrycznych. Czy zakup „elektryka” jako samochodu firmowego to dobry pomysł?
Samochody elektryczne są coraz bardziej popularne. Jednak warto pamiętać, że wybór „elektryka” jako samochodu służbowego wiąże się z obowiązkami pracodawcy w zakresie BHP.
Z artykułu dowiesz się:
- czym charakteryzują się samochody spalinowe i samochody elektryczne jako pojazdy służbowe,
- jakie są obowiązki pracodawców odnośnie do kierowców,
- jak pracodawcy muszą się przygotować do posiadania „elektryków” w swojej flocie.
Motoryzacja, jako jeden z najważniejszych sektorów przemysłu na świecie, przechodzi obecnie transformację bez precedensu. Klasyczne samochody z silnikami spalinowymi stopniowo ustępują miejsca nowym, ekologicznym rozwiązaniom ‒ przede wszystkim samochodom elektrycznym. Ale czy to oznacza, że samochody elektryczne są przyszłością motoryzacji? Jak pracodawcy muszą się przygotować do posiadania elektryków w swojej flocie? Poniższy artykuł próbuje odpowiedzieć na to pytanie, analizując aktualne trendy, przewidywane zmiany w świecie motoryzacji i obowiązujące przepisy prawne.
Samochody elektryczne – przyszłość motoryzacji
Technologia samochodów elektrycznych nieustannie się rozwija. Pojazdy te są coraz bardziej wydajne, osiągają coraz dłuższe dystanse na jednym ładowaniu, a ich baterie ładowane są coraz szybciej. Wiele firm inwestuje w badania i rozwój technologii związanej z samochodami elektrycznymi, co skutkuje ciągłym postępem i poprawą jakości tych pojaz...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?
- Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
- Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
- Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
- Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
- Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych