Stop cichemu i przebiegłemu zabójcy na budowie
Jak możemy zmienić rzeczywistość na budowie?
Czy realia na polskiej budowie pozwalają na to i co ze świadomością wśród wszystkich zaangażowanych w proces budowlany? Co mogą zrobić firmy wykonawcze?
Artykuł 207 Kodeksu pracy stanowczo mówi o tym, że obowiązkiem pracodawcy jest ochrona zdrowia i życia pracowników, przy zapewnieniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz wykorzystaniu odpowiednich osiągnięć z zakresu nauki i techniki. Takie rozwiązania są już dostępne na rynku. Warto o nich pamiętać, a co najważniejsze – korzystać w codziennych czynnościach, tam gdzie występuje narażenie na pył.
A oto niektóre z nich:
Pomiar stężenia pyłu w powietrzu
Aby móc chronić swoich pracowników, należy najpierw dowiedzieć się, jak duże jest zagrożenie – do tego niezbędny jest pomiar stężenia pyłu. Aby chronić pracowników przed pyłem, należy postępować w następujący sposób i przestrzegać przy tym przepisów prawa. Prawie każdy, kto pracuje na budowie, w firmach zajmujących się rozbiórką czy wykonuje prace w podobnych sektorach przemysłu, w pewnym momencie ma kontakt z pyłem.
Ochrona pracowników przed zagrożeniami związanymi z narażeniem na pył i przestrzeganie odpowiednich przepisów wcale nie są trudne. Istnieje kilka sposobów określania stopnia narażenia pracowników na pył kwarcowy. Jednym z nich są pomiary pyłu kwarcowego przy użyciu protokołów branżowych. Jeśli pył jest widoczny w powietrzu podczas [...]
którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!