„Promotor BHP” nr 10/2024
Tematem numeru w „Promotorze BHP” 10/24 jest bezpieczeństwo prac spawalniczych na budowie. W numerze 10/24 można znaleźć również artykuły o: zasadzie ALARP, bezpieczeństwie chemicznym, drodze zawodowej doradcy DGSA, wymaganiach i znakowaniu środków ochrony oczu i twarzy, działalności OSPS BHP oddziału w Radomiu.
Czasopismo „Promotor BHP” nr 10/2024 w wersji online znajdziesz w sekcji „BHP online”. Czytaj wydanie elektroniczne >>
Temat numeru
Bezpieczeństwo i koordynacja prac spawalniczych na budowie. Kluczowe role i zakres odpowiedzialności
Spawanie wiąże się z wieloma zagrożeniami na stanowisku pracy. Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas wykonywania prac spawalniczych na placu budowy?
Bezpieczeństwo pracy
Racjonalne podejście do zarządzania ryzykiem – Zasada ALARP. Aspekt prawny
Na czym polega zasada ALARP i kiedy należy ją stosować? W artykule omówiono kontekst prawny zasady ALARP w polskim porządku prawnym.
Mateusz Łukaszczyk, Marcin Wołejko
Bezpieczeństwo chemiczne – co kryje się pod tym hasłem?
Jak zadbać o bezpieczeństwo chemiczne w zakładach pracy, w których stosowane są substancje chemiczne i ich mieszaniny? Artykuł przedstawia rozwiązania, które warto wprowadzić w przedsiębiorstwie.
Głos z branży
Doradca DGSA potrzebny od zaraz. Rozmowa z Karoliną Kołdys
Karolina Kołdys, doradca ds. bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych w zakresie każdego rodzaju transportu oraz konsultant z zakresu magazynowania chemikaliów i towarów niebezpiecznych opowiedziała redakcji „Promotora BHP” o tym, jaką drogę należy przejść, aby zostać DGSA.
Kobiety w BHP
Praca z ludźmi to coś, co daje mi największą satysfakcję. Rozmowa z Agatą Emerling
Do kolejnej rozmowy z cyklu „Kobiety w BHP” zaprosiliśmy Agatę Emerling, która od 15 lat pomaga firmom w budowaniu kultury BHP. Jest dyplomowaną trenerką z doświadczeniem biznesowym, skutecznie projektuje niebanalne szkolenia, które łączą aktualną wiedzę teoretyczną z praktyką. W rozmowie opowiada o obowiązkach zawodowych i codziennych wyzwaniach.
Środki ochrony indywidualnej
Wymagania oraz znakowanie środków ochrony oczu i twarzy według serii norm ISO 16321
Na wielu stanowiskach pracy w sektorze przemysłowym i chemicznym wymagane jest stosowanie przez pracowników środków ochrony oczu i twarzy. Jakie rodzaje tego typu ŚOI wyróżniamy?
Z życia branży
Działalność OSPS BHP oddziału w Radomiu
W ubiegłym roku radomski oddział OSPS BHP obchodził 30-lecie istnienia. W artykule przedstawiono historię powstania oddziału oraz prowadzone przez niego działania.
Wydarzenia
VI Ogólnopolskie Forum Służby BHP
Nauka i praktyka w procesie transformacji
Wolisz wydanie papierowe? Przejdź do naszego sklepu i zamów prenumeratę