Konferencja „Praktyczne aspekty pracy i magazynowania materiałów niebezpiecznych” już za nami!
Wydarzenie odbyło się 16-17 kwietnia 2024 r. w Zielonce koło Warszawy.
W konferencji „Praktyczne aspekty pracy i magazynowania materiałów niebezpiecznych” wzięło udział ponad 100 osób. Uczestnicy zdobyli nową wiedzę, mieli okazję na własne oczy zobaczyć i porównać praktyczne rozwiązania używane w magazynach z materiałami niebezpiecznymi, ale przede wszystkim zapoznali się ze studiami przypadków dotyczących bezpieczeństwa magazynowania chemikaliów.
Doświadczeni specjaliści w roli prelegentów
W programie konferencji znalazło się aż 17 wystąpień doświadczonych specjalistów. Można było wysłuchać wykładów m.in. na temat: przepisów prawa, najczęściej popełnianych błędów, transportu materiałów niebezpiecznych czy oceny ryzyka chemicznego.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również prelekcje z serii „studium przypadku”, prowadzone przez praktyków. Podczas nich uczestnicy poznali przykłady prosto z życia dotyczące wdrażania systemów ISO 14001 i ISO 45001 czy magazynowania olejów.
Podczas przerw uczestnicy nawiązywali nowe relacje zawodowe i wymieniali się doświadczeniami. Na sali było można usłyszeć wiele ciekawych dyskusji dotyczących BHP i ochrony środowiska. Obserwowanie tylu osób pochłoniętych tematami bezpieczeństwa w jednym miejscu to prawdziwa przyjemność!
Każda minuta konferencji została maksymalnie wykorzystana przez uczestników. Nic więc dziwnego, że atmosfera wydarzenia została oceniona doskonale i otrzymała w ankiecie podsumowującej wynik 4,9/5.
Konferencję zorganizowała Agnieszka Dembińska, właścicielka firmy Demag Consulting, która jest ekspertką w dziedzinie magazynowania materiałów niebezpiecznych, audytorką PCBC w zakresie systemów ISO 14001, 9001 i 45001 oraz specjalistką do spraw BHP.
Do sukcesu spotkania przyczynili się również partnerzy konferencji: Topserw, chemIQ, Xafy Safety App, Seveso, Consta, Exflo, Oxyline i 7Solutions.
To była pierwsza taka konferencja w Polsce, ale jak zapowiedziała organizatorka, w przyszłym roku możemy się spodziewać kolejnych edycji!
Przeczytaj również: Innowacyjne technologie w szkoleniach BHP. Przyszłość edukacji bezpieczeństwa i higieny pracy