Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego a zagrożenia psychospołeczne
W jaki sposób ograniczenie stresu w pracy może pomóc w powrocie do zdrowia i do pracy? Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy stworzyła dokument dotyczący wpływu zagrożeń psychospołecznych na powrót do pracy osób z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego.
Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego związane z pracą wiążą się nie tylko z zagrożeniami fizycznymi, ale również z czynnikami ryzyka psychospołecznego, takimi jak niepewność zatrudnienia i niski poziom wsparcia społecznego. W nowym dokumencie do dyskusji przeanalizowano wpływ zagrożeń psychospołecznych na powrót do pracy osób z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego.
Z tego dokumentu wynika, że istotnymi czynnikami pomyślnego powrotu do pracy jest holistyczna ocena ryzyka dotycząca zagrożeń fizycznych i psychospołecznych, program planowanego powrotu do pracy, zaangażowanie pracowników w cały proces oraz pozytywne środowisko pracy udzielające wsparcia. Dokument określa zasady dobrych praktyk podaje przykłady z różnych sektorów.
Przeczytaj dokument pt. "Powrót do pracy po zwolnieniu chorobowym związanym z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego w kontekście zagrożeń psychospołecznych w miejscu pracy". Możesz go znaleźć tutaj. Zachęcamy również do zapoznania się ze stroną internetową kampanii Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy na lata 2020-2022 . Uzyskasz przede wszystkim więcej informacji na temat profilaktyki i zarządzania w zakresie zaburzeń układ...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.
Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?
- Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
- Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
- Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
- Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
- Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych