Porozumienie OIP w Katowicach z Komendą Wojewódzką Policji

13 grudnia 2021 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach Piotr Kalbron – Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach oraz nadinsp. Roman Rabsztyn – Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach podpisali porozumienie w sprawie zasad współdziałania OIP w Katowicach i KWP w Katowicach.

Porozumienie oznacza współpracę w zakresie podejmowania wspólnych działań, jak również inicjatyw dotyczących poprawy stanu przestrzegania prawa w zakresie spraw należących do właściwych organów. Współdziałanie będzie realizowane m.in. poprzez wzajemne przekazywanie informacji dotyczących ujawnionych wykroczeń przeciwko prawom pracownika, a także wspólne prowadzenie działań prewencyjno-promocyjnych.

Podpisanie Porozumienia zainaugurowało projekt edukacyjny „Bezpieczny bajtel na roli”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa wśród dzieci. Jego realizacja jest oparta o wzmożoną działalność edukacyjną Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Porozumienie skoncentrowane jest na dzieciach w wieku przedszkolnym, a także wczesnoszkolnym, zamieszkałych na terenach wiejskich. Projekt jest również próbą zasygnalizowania oraz poinformowania społeczeństwa o problemie wypadkowości dzieci na wsi.

Źródło: Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach

Przeczytaj również: Porażenie prądem - i co dalej?

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.