Obowiązki doradcy ADR
Krok 7. Stworzenie raportu powypadkowego
Praca doradcy powinna zwiększać świadomość pracowników, a co się z tym wiąże – minimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń niepożądanych. Nie zawsze jednak jest się w stanie od nich uchronić. Jeżeli podczas pakowania, napełniania, załadunku, przewozu lub rozładunku doszło do uwolnienia towarów niebezpiecznych albo bezpośredniego zagrożenia takim uwolnieniem, zranienia osób, szkody materialnej, zniszczenia środowiska lub gdy konieczne było zaangażowanie właściwych władz, i gdy spełnione zostało co najmniej jedno z kryteriów podanych pod 1.8.5.3 umowy ADR, to obowiązkiem doradcy jest stworzenie raportu powypadkowego. Informuje o tym podstawa prawna 1.8.3.6 umowy ADR oraz art. 40 ust. 2. Ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych.
Podsumowanie
Opisane wcześniej kroki są tylko wybranymi sposobami ułatwiającymi pracę na początku współpracy z danym przedsiębiorcą. Każdy doradca sam musi opracować swój „plan działania” w oparciu o specyfikę danej firmy. Podsumowując, należy jeszcze raz podkreślić, że doradca powinien:
- kompleksowo zająć się wszystkimi zagadnieniami związanymi z ADR w danym przedsiębiorstwie;
- rozwiązywać wszelkie wątpliwości przedsiębiorstwa związane z przewozem towarów niebezpiecznych;
- wykazywać inicjatywę działań usprawniających funkcjonowanie firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby przyczyniać się do zwiększania bezpieczeństwa.
- poświęcać firmie tyle czasu, aby wypełnić wszystkie swoje obowiązki.
W artykule wykorzystano materiały zamieszczone na stronie abc-szkolenia.com.
Przeczytaj [...]
z wykupionym dostępem subskrypcji PREMIUM.
i sprawdź jakie jeszcze korzyści daje Ci ta subskrypcja!
Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta, by cieszyć się korzyściami PREMIUM!
tel. +48 32 788 51 28, e-mail dok@elamed.pl