Reklama
Subskrypcja behapowcy.com
art. sponsorowany

Know-how zawsze u Twojego boku

Na przestrzeni lat, począwszy od 1978 roku, firma Lanzi stała się wiodącym uczestnikiem rynku międzynarodowego, stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i dobro pracowników, potrzeby przedsiębiorstw, innowacje technologiczne i poszanowanie środowiska.

W latach 80. ub.w. przemysł samochodowy przeżywał rozkwit, szczególnie w Turynie we Włoszech, gdzie obecnie znajduje się siedziba firmy Lanzi. Potrzeba ochrony rąk pracowników na liniach montażowych, które pracowały w tym czasie na pełnych obrotach, stawała się coraz większa. W tamtych latach firma opracowała wiele linii rękawic ochronnych, nadzorując każdy etap produkcji i spełniając wymogi wszystkich obowiązujących wówczas certyfikatów jakości.

Na początku 2000 roku pojawiła się nowa koncepcja analizy kosztów materiałów pośrednich, powstała w oparciu o zasadę Lean Thinking. Zamiast skupiać się wyłącznie na cenie materiałów, wprowadzono podejście systemowe, mające na celu ograniczenie odpadów i związanych z nimi kosztów. Wymagane były nie tylko wysokiej jakości środki ochrony indywidualnej, ale także zarządzanie ich dystrybucją w pobliżu linii produkcyjnych, aby wspierać działalność zakładów, ograniczać odpady i optymalizować zapasy. Ten trend skłonił Lanzi do opracowania bardziej efektywnego, a także niezawodnego sposobu dystrybucji środków ochrony indywidualnej w zakładach produkcyjnych. Z tego powodu w 2003 roku firma zdecydowała się rozszerzyć gamę swoich produktów i usług o automaty wydające. Zastosowano w nich rozwiązania z zakresu łączności wykorzystywane w automatyce przemysłowej wraz z aplikacjami do zarządzania materiałami.

Firma przestała być postrzegana wyłącznie jako producent rękawic, a stała się partnerem w produkcji, wspierającym bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Przeczytaj również: Rękawice ochronne przy zagrożeniu wysoką temperaturą oraz prądem elektrycznym

Rewolucja w firmie Lanzi

Wielka rewolucja w firmie Lanzi miała miejsce w 2015 roku wraz z utworzeniem w Turynie prawdziwie autonomicznej jednostki produkcyjnej. Oddział zajmuje się projektowaniem i produkcją zautomatyzowanych systemów do dystrybucji i zarządzania środkami ochrony indywidualnej. Powstała linia automatów ARGO PRO, unikalnych pod względem wzornictwa i funkcjonalności. Są przeznaczone do przechowywania, dystrybucji i zbiórki wszystkich materiałów pośrednich, dając początek działowi Safety Systems Industrial Vending. Jedną z największych innowacji tych maszyn było powiązanie rozwoju sprzętu z doświadczeniem użytkownika w użytkowaniu maszyny. Oznacza to dostarczanie materiałów eksploatacyjnych w zakładach przemysłowych w bardzo krótkim czasie.

Decyzja o opracowaniu oprogramowania, zdolnego do bezpiecznej komunikacji ze wszystkimi maszynami w sieci 24 h/7, umożliwiła dalsze ulepszenia i personalizację wymagane przez rynek. W kolejnych latach firma zdecydowała się na wprowadzenie nowych produktów ukierunkowanych na dystrybucję i zarządzanie wieloma innymi produktami, takimi jak: części zamienne, narzędzia, sprzęt wielkogabarytowy itp.

Działy produkcyjne

Stworzenie zorganizowanego działu, zdolnego do samodzielnej produkcji maszyn, umożliwiło wzmocnienie różnorodnej działalności przedsiębiorstwa, od najstarszych jej gałęzi po najnowsze, dając początek czterem działom produkcyjnym pod marką Safety Systems:

  • Industrial Vending do automatów wydających,
  • Hand Protection do produkcji rękawic ochronnych, co pozostaje głównym obszarem działalności firmy,
  • Workwear do odzieży firmowej,
  • Smart Tracking do inteligentnych systemów bezpieczeństwa.

Piątym działem operacyjnym niezajmującym się produkują, ale będącym uzupełnieniem dla poprzednich, jest Lanzi Safety Distribution. Jest odpowiedzialny za bezpośrednią dystrybucję produktów i usług do użytkowników końcowych.

Umożliwiło to nadanie nowej szaty firmie Lanzi w postaci LANZI GROUP.

Produkty oferowane przez LANZI GROUP są wynikiem ciągłych badań i rozwoju oraz specjalistycznej wiedzy wypracowanej w ciągu ponad 40 lat. Spółka dysponuje zapleczem we Włoszech i za granicą, aby kontrolować jakość swoich produktów w całym łańcuchu produkcyjnym. Odchudzanie procesów, eliminacja marnotrawstwa, optymalizacja czasu i logistyki.

Nic dziwnego – dla Lanzi w centrum wszystkiego jest zawsze bezpieczeństwo. Odpowiedzialne bezpieczeństwo od 1978 roku.

LANZI Srl • Via Giulio Natta 27/A, 10148 Turyn, Włochy •
tel. +39 011 2284011 • faks +39 011 2284022
e-mail: info@lanzigroup.com • www.lanzigroup.com
Maciej Janiszek • Business Development Manager – Poland •
tel. kom. +48 690 104 290
e-mail: maciej.janiszek@lanzigroup.com
Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.