Piąta edycja konferencji w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych

Ponad 160 uczestników, 10 panelistów, 6 instytucjonalnych partnerów merytorycznych, 7 patronów honorowych oraz 9 medialnych – to bilans zorganizowanej 21 kwietnia przez Oddział ZUS w Rzeszowie wspólnie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie i rzeszowskim Oddziałem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Ogólnopolskiej Konferencji w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych.

Konferencję otworzyła Dyrektor Oddziału ZUS w Rzeszowie – Ewa Papiewska-Borkowska, która odczytała także list od Wojewody Podkarpackiego, a następnie uczestników powitali: Adam Sidor – Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Agata Wanowicz – Prezes rzeszowskiego Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP oraz w imieniu prezydenta Miasta Rzeszowa – Andrzej Burnat – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej UM Rzeszowa.

Oficjalne obchody upamiętniające ofiary wypadków przy pracy są organizowane corocznie i stanowią impuls do rozpowszechniania zasad bezpiecznej, zdrowej i godnej pracy we wszystkich krajach. Głównym celem tego szczególnego dnia jest podnoszenie społecznej świadomości na temat metod zapewnienia bezpieczeństwa i dobrego zdrowia w pracy, a także uczczenie osób, które zginęły w pracy, uległy wypadkom przy pracy lub chorobom zawodowym.

– Rzeszowski Oddział ZUS w ramach upamiętnienia ofiar wypadków przy pracy od kilku lat organizuje konferencję – w której uczestniczyło dotychczas kilkaset osób z całego kraju. Każdego roku poświęcamy ją innej tematyce, zwracając uwagę na skalę zagrożeń w różnych środowiskach pracy – wskazuje Wojciech Dyląg – rzecznik prasowy ZUS na Podkarpaciu.

Konferencja stanowi jednocześnie forum wymiany wiedzy i doświadczeń uczestniczących w niej osób. Z roku na rok uczestniczy w niej coraz więcej osób zainteresowanych budową kultury bezpieczeństwa pracy. Kształtowanie właściwych relacji w środowisku pracy, bazujących na zaufaniu pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, a także opartych na przestrzeganiu przepisów prawnej ochrony pracy, powinno być standardem, a jak wiemy, nie zawsze udaje się to osiągnąć. Spora liczba uczestników konferencji jest przejawem zainteresowania w zakresie budowania kultury bezpieczeństwa pracy i praworządności w zatrudnieniu. Konferencja jest doskonałym przykładem tego, że inwestycja w pracownika, w tym w kontekście zapewnienia mu godnych i bezpiecznych warunków pracy, będzie procentowała na przyszłość.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Przeczytaj również: Zbiorowe zatrucie spalinami

Galeria

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.