Jak Koleje Śląskie dbają o bhp w dobie koronawirusa?
W czasie trwania pandemii i nie tylko Koleje Śląskie dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz podróżujących. Prezes Zarządu KŚ Aleksander Drzewiecki w rozmowie z Małgorzatą Wołoch-Lach opowiada, jakie metody dezynfekcji sprawdzają się najlepiej w obecnej sytuacji.
W Kolejach Śląskich nad czystością składów czuwają 63 osoby. Dbają o to, żeby zachować maksymalny poziom bezpieczeństwa zarówno dla pracowników KŚ, jak i pasażerów. Dlatego oprócz zwiększonego cyklu czyszczenia oraz dezynfekcji składów stosują innowacyjne na skalę światową rozwiązania. Jeśli chodzi o ich zastosowanie, Koleje Śląskie są o krok przed innymi przewoźnikami. Dostają nawet zapytania ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Międzynarodowego Związku Kolei o wykorzystywane podczas dezynfekcji metody.
Jakie działania podejmują Koleje Śląskie w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa?
Koleje Śląskie od razu zareagowały na niebezpieczeństwo związane z koronawirusem. Wnętrza wszystkich pociągów są czyszczone przez naszych pracowników zarówno z użyciem detergentów, jak i pary. Oba te czynniki skutecznie zwalczają koronawirusa. Wdrożono też wiele działań dodatkowych, jak np. dwutlenek tytanu czy suchą parę. Tytan to nowoczesna metoda stosowana do tej pory np. w szpitalach i zakładach produkujących żywność. Likwiduje bakterie, wirusy oraz ich przetrwalniki, budując osłonę, która pozostaje aktywna przez minimum rok i wspomaga tradycyjne metody dezynfekcji pojazdów. Sucha para z kolei osiąga temperaturę aż 170 stopni Celsjusza. Specjalne urządzenia myjące działają niezwykle szybko. Jego podstawową zaletą – w odróżnieniu od urządzeń wytwarzających zwykłą parę – jest fakt, że po wypraniu tapicerki foteli materiał [...]
z wykupionym dostępem subskrypcji PREMIUM.
i sprawdź jakie jeszcze korzyści daje Ci ta subskrypcja!
Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta, by cieszyć się korzyściami PREMIUM!
tel. +48 32 788 51 28, e-mail dok@elamed.pl