Reklama

A+A 2021: Bezpieczeństwo i zdrowie przede wszystkim

Bezpieczeństwo i zdrowie w miejscu pracy priorytetem dla polityki i społeczeństwa

A+A 2021 – Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa, Ochrony i Zdrowia w Pracy – zakończyły się sukcesem po czterech dniach targowych. 1204 wystawców z 56 krajów i ponad 25 000 zwiedzających przybyło do Düsseldorfu w Niemczech, aby wziąć udział w najważniejszych targach branżowych. Te dane liczbowe oraz odbywający się w tym samym czasie Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa i Medycyny Pracy, ponownie wskazują na zwiększone znaczenie bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Bardziej niż kiedykolwiek skupiamy się na zdrowiu ludzi. „People Matter”, motto targów A+A, zyskuje obecnie na znaczeniu. Tematy pandemii i higieny odegrały centralną rolę podczas A+A 2021 wraz z najnowszymi osiągnięciami w zakresie innowacyjnego sprzętu ochronnego. Dodatkowo megatrendy, takie jak cyfryzacja i zrównoważony rozwój, były również jednymi z kluczowych tematów tegorocznych targów.

Opinie wystawców

Wystawcy byli bardzo zadowoleni z wyników A+A 2021. Już na tym wczesnym etapie 94% potwierdziło, że ponownie weźmie udział w kolejnej edycji tych targów w roku 2023. Międzynarodowe targi, a także 37. Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa Pracy i Medycyny Pracy odwiedziło ponad 25 000 gości branżowych z Niemiec i innych krajów europejskich. Odwiedzający targi zebrali informacje na temat najnowszych trendów w obszarach bezpieczeństwa pracy, promocji zdrowia w przedsiębiorstwie oraz zarządzania bezpieczeństwem w firmach. Znacznie ponad 90% stwierdziło, że osiągnęło swoje cele związane z frekwencją na targach i wystawiło bardzo dobrą ogólną ocenę targom.

„Byliśmy zachwyceni, że spełniliśmy życzenia naszych wystawców dotyczące możliwości stworzenia platformy do osobistej wymiany i prezentacji produktów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników targów i serdecznie dziękujemy za okazane nam zaufanie – mówi Erhard Wienkamp, ​​Dyrektor Zarządzający Operative Trade Fair Business w Messe Düsseldorf GmbH, podsumowując: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z pomyślnego wyniku targów A+A i pozytywnego sygnału, jaki wysyłają targi do wszystkich branż reprezentowanych na naszych targach odbywających się w Düsseldorfie”.

Organizacja

Kongres A+A został zorganizowany przez Federalne Stowarzyszenie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy i w tym roku był częściowo transmitowany online. Dr Christian Felten, dyrektor zarządzający Basi powiedział: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy powitać naszych gości i prelegentów na kongresie twarzą w twarz. Czterocyfrowa liczba uczestników (około 1500,) doświadczenie wielu wysokiej jakości wystąpień na 37. kongresie A+A i wreszcie możliwość nawiązania ze sobą interakcji na miejscu w halach targowych. W kontekście aktualnych warunków pandemii skupiliśmy się na istotnych tematach. Bardzo ważne były sektory klasyczne, takie jak narażenie na rakotwórcze substancje niebezpieczne czy schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego spowodowane pracą. Zainteresowanie odwiedzających skupiło się również na tematach, takich jak bezpieczna i zdrowa praca w międzynarodowych łańcuchach dostaw, praca mobilna i problemy spowodowane cyfryzacją w miejscu pracy”.

Według dr Feltena obejmuje to na przykład stres związany z pracą w domu. W tym kontekście podczas kongresu zaprezentowano pomocne rozwiązania. Dzięki możliwościom cyfrowym prelegenci z całego świata mogli po raz pierwszy połączyć się  prezentując na ekranie w Düsseldorfie swój wkład naukowy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy oraz omawiając te aspekty z uczestnikami wydarzenia.

A+A zaprezentowało trendy przyszłości

Odwiedzający targi mogli na własne oczy przekonać się o innowacyjności wystawców i ich rozwiązaniach na przyszłość w Strefie Start-Up. Niezależnie od tego, czy chodzi o aplikacje zdrowotne, innowacyjne usługi czy zaawansowane technologicznie tekstylia i urządzenia do noszenia: start-upy na A+A 2021 wzbogaciły asortyment prezentowany na tym wydarzeniu o świeże pomysły. Liczni wystawcy, a także Fraunhofer IPA pokazali, jak egzoszkielety będą kształtować przyszłość pracy i profilaktyki w Parku Robotyki. Na stacjach „hands-on” goście branżowi zostali zaproszeni, aby doświadczyć wspomagającej funkcji samych egzoszkieletów w różnych sytuacjach w miejscu pracy. Obejmowały one procesy robocze obciążające plecy, prace montażowe nad głową oraz procesy robocze wykonywane w zawodzie spawacza w wymuszonych pozycjach. Co więcej, podczas A+A 2021 przeprowadzono badanie na żywo z Exoworkathlonem, w którym naukowo zbadano stopień, w jakim egzoszkielety zmniejszają obciążenie mięśni i szkieletu oraz zwiększają wydajność.

Kolejne targi A+A odbędą się 24-27 października 2023 roku.

Aktualne informacje o A+A 2021 i Międzynarodowym Kongresie można znaleźć na stronie www.AplusA.de.

Pomocą służy też wystawcom i odwiedzającym przedstawicielstwo w Polsce www.as-messe.pl

Sprawdź również inne wydarzenia branżowe >>

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.