ESG kierunkiem do rozwoju kultury bezpieczeństwa w firmie
Inicjatywy i monitorowanie wyników
Wprowadzenie zrównoważonego rozwoju nakłada na firmy sporo nowych obowiązków, w tym raportowanie i ujawnianie informacji w tematach niefinansowych. Zgodnie z wymogami unijnymi coraz więcej przedsiębiorstw musi regularnie ujawniać dane na temat warunków pracy, bezpieczeństwa pracowników, poziomu emisji CO2, a także inicjatyw zdrowotnych i społecznych. Takie monitorowanie wyników i raportowanie wymusza poniekąd na firmach podejmowanie działań udowadniających, że to, co raportowane, jest rzeczywiście realizowane. Oznacza to większą przejrzystość i odpowiedzialność za wprowadzane rozwiązania.
Otwartość na zmiany
Każde z założeń ESG (skrót od ang. Environmental, Social, Governance – środowisko, ludzie, ład korporacyjny) ma bezpośredni wpływ na pracowników, dla których wprowadzone rozwiązania zmieniają dotychczasową rzeczywistość. Dzieje się to poprzez zmiany procesów, unowocześnianie technologii, cyfryzację czy digitalizację. Przemiana firmy często wymaga przemiany codziennej rzeczywistości i przyzwyczajeń u pracowników. Wejście firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju to proces, który może wiązać się z pewnymi wyzwaniami. Nakłada więc zarówno dodatkowe obowiązki, ale daje też korzyści wynikające z doskonalenia i usprawnienia działań.
Monitoring, działania i profilaktyka
Wspomniane dane pozafinansowe skupiają się między innymi na zarządzaniu ludźmi. Zarówno w temacie kadrowym, prawa pracy, zdrowia i bezpieczeństwa. Daje to szanse na pilnowanie nie tylko obowiązków, ale też praw pracowników, Zarząd jako najwyższe kierownictwo deklaruje dbałość o dobrostan ludzi. Dobrostan pracowników oraz wysoka [...]
z wykupionym dostępem subskrypcji PREMIUM.
i sprawdź jakie jeszcze korzyści daje Ci ta subskrypcja!
Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta, by cieszyć się korzyściami PREMIUM!
tel. +48 32 788 51 28, e-mail dok@elamed.pl