Bezpieczni mimo pandemii. Pracownicy terenowi
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Ministerstwo Rozwoju – we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym – przygotowało zalecenia dla przedsiębiorców z branży transportowej i logistycznej. Czy pracownicy terenowi mogą czuć się bezpiecznie?
Na liście Ministerstwa Rozwoju znalazło się m.in. zalecenie promowania, w miarę możliwości, kontaktu z klientami za pomocą urządzeń teleinformatycznych oraz zachowania bezpiecznej odległości. – Podczas odbioru towarów ważne jest zabezpieczenie całego procesu tak, aby w miarę możliwości ograniczyć kontakt między zewnętrznymi dostawcami a pracownikami firmy – mówi Ewa Gawrysiak, Sales and End User Marketing Manager w TenCate, ekspertka Koalicji Bezpieczni w Pracy. – W firmie TenCate kierowców ciężarówek poinstruowano, aby nie opuszczali kabiny swojego pojazdu podczas załadunku lub rozładunku. Te czynności wykonują wyłącznie magazynierzy. Zarówno pracownicy terenowi firmy, jak i osoby z zewnątrz otrzymują specjalne instrukcje. Mają one na celu uświadomienie pracowników i wprowadzenie obowiązku przestrzegania procedur w zakresie zachowania bezpieczeństwie zarówno na terenie zakładu pracy, jak i w terenie.
– W przypadku CWS również ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom mobilnym, takim jak kierowcy-serwisanci, którzy rozwożą wypraną odzież do klientów – mówi Marta Tomaszewska, specjalista ds. BHP w firmie CWS, ekspertka Koalicji Bezpieczni w Pracy. – Zapewniamy kierowcom środki ochrony indywidualnej, w tym pakiet masek wielorazowych. Należy je wymienić po każdej wizycie u klienta. Samochody, którymi się poruszają, zostały dodatkowo zabezpieczone, a przestrzeń ładunkowa samochodów jest regularnie dezynfekowana. Zgodnie z zaleceniami, środki transportu oraz urządzenia do przemieszczania wewnętrznego towarów [...]
którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!