Ostatni łyk, który mógł doprowadzić do wypadku śmiertelnego w pracy

Podczas regulaminowej przerwy na zakładowej stołówce doszło do niebezpiecznego zakrztuszenia pracownika. Zdarzenie zostało zaliczone do zdarzeń potencjalnie wypadkowych.

Z artykułu dowiesz się:

  • kiedy zdarzenie uznaje się za wypadek przy pracy,
  • jak doszło do zdarzenia potencjalnie wypadkowego w jednej z firm przemysłowych,
  • jakie działania podjęto po wystąpieniu niebezpiecznego zdarzenia.

Znane wszystkim powiedzenie „wypadki chodzą po ludziach” znajduje swe uzasadnienie w wielu przykładach życia codziennego oraz zawodowego. Każdego dnia dochodzi do wypadków, których często jesteśmy bezpośrednimi świadkami, a czasami pośrednio uczestniczymy w opowieściach o wypadkach. Codziennie słyszymy o jakimś wypadku na drodze np. z udziałem pieszych, a czasami to nasi najbliżsi stają się ofiarami wypadków. Nierzadko dochodzi również do wypadków przy pracy, w których poszkodowanymi są nasi koledzy, bliscy znajomi czy rodzina. Jestem zdania, że każdy z nas uległ w swoim życiu choćby jednemu wypadkowi lub przynajmniej słyszał o takim, który zapadł mu w pamięć. W jednym z zakładów przemysłowych doszło do zdarzenia potencjalnie wypadkowego, jakim było zakrztuszenie pracownika.

Wypadek przy pracy

O ile za wypadki w domu, w swoim czasie wolnym, na wakacjach odpowiadamy sami, o tyle wypadki przy pracy rządzą się nieco innymi prawami. Aby nagłe zdarzenie wywołane przyczyną z...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Promotorze BHP”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży BHP
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów BHP” i porównywarki ŚOI
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.