Reklama
Subskrypcja behapowcy.com

VIII Kongres Polska Chemia 2021

VIII Kongres Polska Chemia odbędzie się 16 czerwca 2021 r. Jest to niewątpliwie największe wydarzenie polskiego przemysłu. Organizatorem tegorocznego wydarzenia jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Przeczytaj jakie obszary zostaną poruszone podczas trwania VIII edycji Kongresu Polska Chemia.

Największe wydarzenie polskiego przemysłu ponownie w formule TV online! Cały europejski przemysł żyje dwoma hasłami – Europejskim Zielonym Ładem i pandemią COVID-19. Wyzwania, które są przed nami, przestały być mglistą wizją, stając się zadaniem „na wczoraj”. Albo zdamy sobie z tego sprawę, albo już dziś możemy powoli zamykać nasz krajowy przemysł. Uczestnicy tegorocznego VIII Kongresu Polska Chemia, organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego, zmierzą się z potężnymi zagadnieniami. Najwyższy czas odpowiedzieć na pytania  o przyszłość chemii. Jej realną rolę w otaczającym świecie i tym, którą ze ścieżek wybrać, by z transformacji, w której jest obecnie cała Europa, wyjść z tarczą, a nie na tarczy.

16 czerwca 2021 r. #Chemia(dla)przyszłości stanie się teraźniejszością!

Jaka będzie przyszłość chemii? Czy zielone trendy zwiastują zmierzch sektora chemicznego? Jaka ma być chemia przyszłości i jakie jest jej znaczenie w zielonej transformacji? W co inwestować? Wodór czy OZE? GOZ a może recykling chemiczny? Wirtualne systemy dające realne bezpieczeństwo? Digitalizacja, optymalizacja=monetyzacja? Czy istnieje (naprawdę) przyjazny środowisku transport? To tylko nieliczne z pytań, które padną już 16 czerwca 2021 r. w nowoczesnym studio telewizyjnym, skąd wyemitowany zostanie całodzienny program biznesowo-branżowy.

Chemia jest tematem, który powinien interesować nas wszystkich

Program tegorocznego Kongresu – podobnie jak jego poprzednich edycji – jest bardzo zróżnicowany. Polska Izba Przemysłu Chemicznego, po raz kolejny udowadnia, że chemia jest tematem, który powinien interesować nas wszystkich. Chociażby dlatego, że każdy z nas korzysta z jej najlepszych rozwiązań, często nawet nieświadomie.

– Przestajemy już mówić o rozwiązaniach przyszłości, to już nie są mgliste wizje. Rozmowy o „ktoś, kiedyś w przyszłości” bądź „dążymy do za dwadzieścia lat” przechodzą do przeszłości. Dzisiaj mówimy o rozwiązaniach, które chemia już tworzy. Tworzy, a my wszyscy, korzystamy z nich pełnymi garściami, często odruchowo, nie zastanawiając się, skąd dane produkty pochodzą. Nie mówimy już o odległych wizjach. Mówimy o tu i teraz. Przyszłość nie zaczyna się dzisiaj, ona zaczęła się wczoraj i my mamy taką świadomość – stąd hasło przewodnie tegorocznego Kongresu #chemia(dla)przyszłości – mówi redakcji dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, organizatora VIII edycji Kongresu Polska Chemia.

Bez chemii nie ma przyszłości i rozwoju technologicznego

Bez chemii nie ma przyszłości. Nie ma rozwoju technologicznego, ochrony środowiska naturalnego, rozwoju medycyny, nowych odkryć naukowych, zmiany naszych przyzwyczajeń konsumenckich. Nowoczesny, przyjazny, zielony świat nie będzie istniał bez chemii. Brzmi przewrotnie? Być może, ale organizatorzy już niejednokrotnie pokazali, że wiedzą, co robią i o czym mówią. Potwierdzenie tego widać także w tegorocznym zakresie tematycznym i pytaniach, na które odpowiadać będą zaproszeni do debaty eksperci, ludzie nauki, politycy, prezesi i członkowie zarządów największych przedsiębiorstw sektora chemicznego. Wydarzenie, podobnie jak w zeszłym roku, zostało podzielone na trzy bloki – Zielona Transformacja, Bezpieczeństwo i Konkurencyjność Polskiej Chemii oraz Rozwój i Postęp Cywilizacyjny. Wśród obszarów tematycznych pojawią się m.in. takie kwestie, jak strategiczność i konkurencyjność sektora, rewolucja wodorowa, monetyzacja GOZ-u, zrównoważoność produktów chemicznych, zielony transport, cały obszar bezpieczeństwa, w tym żywnościowe, jak również chemia 4.0.Wspólnym mianownikiem wszystkich rozmów dotyczących #chemia(dla)przyszłości będzie jednak Green Deal.

„Jasna” strona chemii

 – Chemikalia są niezbędne do osiągnięcia celów Europejskiego Zielonego Ładu. Procesy i produkty chemiczne są obecne w każdym możliwym do wyobrażenia ekosystemie przemysłowym w dzisiejszej Europie. To sprawia, że chemia jest kluczowa do przejścia zielonej transformacji. Chemia tworzy dziś podstawowe elementy potrzebne do budowy paneli słonecznych, baterii elektrycznych, turbin wiatrowych czy produkuje różne odcienie wodoru. Chemia naprawdę zaspokaja podstawowe codzienne potrzeby każdego społeczeństwa. Od odzieży, przez leki i pożywienie, a  na sferze telecom i IT kończąc.

Niestety konsumenci bardzo łatwo zapominają o „jasnej” stronie chemii, a przemysł za rzadko to przypomina. Przeszło rok życia w pandemii COVID-19 pokazał dobitnie, jak kluczową rolę  odgrywa sektor chemiczny w produkcji podstawowych produktów niezbędnych do przetrwania tego niespotykanego kryzysu zdrowia publicznego. Procesy i produkty chemiczne czynią nas ważnym graczem w ożywieniu gospodarczym po COVID-19. To jest też dobry moment, żeby unaocznić naszą rolę w gospodarce – nie tylko na podstawie liczb, lecz przede wszystkim w praktyce,, pokazując na bardzo konkretnych przykładach, że nie byłoby nowoczesnego świata bez chemii – opisuje dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, organizatora Kongresu.

Galeria

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.