Reklama
Subskrypcja behapowcy.com

Pierwsza edycja targów ExpoWELDING w MCK

Targi ExpoWELDING w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się 18-20 października br. Uczestnicy podczas trzech dni, najważniejszego w Polsce i jednego z kluczowych w Europie wydarzeń branżowych, dzięki obecności liderów rynku mogli zasięgnąć praktycznej wiedzy wprost od specjalistów branży spawalniczej.

Maszyny i urządzenia – w tym roboty, nowoczesne technologie, a także rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo oraz fachowa wiedza specjalistów w dziedzinie spawalnictwa. Blisko stu wystawców i 3300 uczestników wzięło udział w 8. edycji Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING, które pierwszy raz odbyły się
w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Podczas wydarzenia wręczone zostały nagrody The Best of Welding. Klasyczną formułę targów dopełniła 63. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza, 5. Międzynarodowe Seminarium Klejenia, XIV Forum Stali Nierdzewnych, a także strefa WELDING ZONE, podczas których debatowano o kluczowych dla branży zagadnieniach.

Wśród blisko 100 wystawców obecni byli przedstawiciele czołowych krajowych i zagranicznych producentów sprzętu spawalniczego, oprogramowania, a także rozwiązań umożliwiających robotyzację i automatyzację. Całe wydarzenie sprzyjało nawiązywaniu i rozbudowywaniu relacji biznesowych. Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, ze strony spawalników, managerów, a także inżynierów zakładów produkcyjnych, co potwierdza że wizyta w MCK była dla osób zawodowo związanych ze spawalnictwem wartościowa.  – mówi Wioletta Błońska-Dudek, Project Manager Działu EXPO i koordynator targów ExpoWELDING.

Szacuje się, że w Polsce zawód spawacza wykonuje 150 tys. osób, a grono ludzi związanych z branżą, z której usług korzysta szereg sektorów m.in. motoryzacja, górnictwo, budownictwo – jest znacznie szersze.

Przygotowujemy nasze wydarzenia z myślą o zaspokojeniu potrzeb specjalistów i wierzę, że ponownie nam się to udało. Katowice na kilka dni stały się prawdziwą stolicą tej ważnej dla naszej gospodarki branży. Cieszę się, że ExpoWELDING zyskało nowy dom – dodaje Wioletta Błońska-Dudek

WELDING ZONE

Poza standardową formułą targów, podczas wydarzenia funkcjonowała strefa WELDING ZONE, w której zwiedzający mogli posłuchać rozmów o aktualnym stanie branży, a także jej przyszłości. Gośćmi strefy byli przedstawiciele kadry kierowniczej najistotniejszych graczy na rynku spawalniczym w Polsce. Wśród prelegentów strefy pojawili się m.in.:

  • Andrzej Korpak, prezes zarządu Stellantis Gliwice,
  • Mirosław Motyka, prezes zarządu Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowa (HIPH),
  • Henryk Orczykowski, prezes zarządu i dyrektor generalny Stalprofil,
  • Zygmunt Mikno, zastępca dyrektora Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Spawalnictwa,
  • Janusz Gajowiecki, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej,
  • Piotr Monsiorski, dyrektor handlowy Famur SA, odpowiadający za rozwój segmentu energetyki wiatrowej,
  • Robert Ostrach, kierownik Laboratorium NDT SGS Polska.

Integralną częścią targów była gala, wieńcząca drugi dzień imprezy, podczas której wyłoniono laureatów konkursu The Best of Welding. Nagrodzono ośmiu producentów za najciekawsze, nowatorskie rozwiązania techniczne, urządzenia i osprzęty, materiały, oprogramowania, a także sprzęty pomocnicze.

Przez trzy dni targów, równolegle trwała również 63. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza „Spawalnictwo w sieci nowych możliwości”, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii, w której wzieło udział dwustu uczestników. Wydarzeniem towarzyszącym ExpoWELDING było również 5. Międzynarodowe Seminarium Klejenia. Zakres tematyczny wydarzenia, skierowanego do zatrudnionych w przedsiębiorstwach stosujących procesy klejenia, specjalistów, inżynierów i producentów kleju, obejmował nowe technologie przemysłowych aplikacji klejenia, procesy klejenia w przemyśle autobusowym i klejenie materiałów różnoimiennych. Obydwa wydarzenia zorganizowane zostały przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Spawalnictwa z Gliwic –patrona honorowego targów ExpoWELDING.

Cieszymy się, że Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza i Targi ExpoWELDING wróciły do Katowic. Obserwujemy powrót zainteresowania tego typu wydarzeniami po okresie pandemicznych obostrzeń. Jesteśmy zadowoleni z frekwencji zarówno wśród uczestników konferencji, jak i gości odwiedzających nasze stoisko targowe. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych sygnałów, że wydarzenie organizowane w nowej lokalizacji spełniło ich oczekiwania. Podkreślano, że zarówno część wystawiennicza, jak oferta wydarzeń towarzyszących jest bardzo bogata, co uświadamia rangę wydarzenia – mówi Barbara Wolnicka, kierownik Działu Komunikacji i Marketingu Łukasiewicz – Instytutu Spawalnictwa.

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.