Reklama
Subskrypcja behapowcy.com

20. edycja Targów BHP

Targi Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej BHP 2023 odbędą się 8-9 marca 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zapowiada się wyjątkowe spotkanie, nie tylko ze względu na obchodzony jubileusz, ale przede wszystkim liczbę wystawców oraz zakres merytoryczny wydarzeń towarzyszących.

Targi BHP skierowane są do firm świadomie dbających o bezpieczeństwo w środowisku pracy, a także do producentów i dystrybutorów z branży. Zostały one objęte patronatem honorowym Głównego Inspektora Pracy, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego, Wyższego Urzędu Górniczego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP oraz Urzędu Dozoru Technicznego, a także Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Podczas Targów BHP w Katowicach będzie można zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami producentów systemów monitorowania środowiska pracy i aparatury kontrolno-pomiarowej. Są one podstawą działań zapobiegających wypadkom w miejscu pracy. Nie zabraknie również krajowych i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów środków ochrony indywidualnej i zbiorowej pracowników; producentów zabezpieczeń asekuracyjnych przed upadkiem z wysokości; dystrybutorów odzieży i obuwia ochronnego. Na ten moment swój udział zapowiedziało ponad 70 podmiotów z Polski, Austrii, Belgii, Czech, Danii, Słowacji, Niemiec i Włoch.

Przeczytaj również: Zarys problematyki kultury bezpieczeństwa pracy na przykładzie wybranego przedsiębiorstwa

Merytoryczna wartość Targów BHP

Przez dwa dni trwania targów BHP w Katowicach odbędą się konferencje, fora, panele dyskusyjne i spotkania branżowe oraz pokazy przygotowane przez uznane w środowisku instytucje, partnerów merytorycznych i medialnych oraz przedstawicieli różnych gałęzi przemysłu będących liderami w przestrzeganiu zasad BHP.

W pierwszym dniu targów, 8 marca 2023 r., planowana jest Konferencja Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach. Konferencja będzie dotyczyć stanu bezpieczeństwa w przemyśle. Ponadto niezwykle interesująco zapowiada się sympozjum organizowane przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach „Dobre Praktyki BHP”. Podczas niego poruszone zostaną kluczowe zagadnienia dla branży, między innymi: jak właściwie definiować zagrożenia w środowisku pracy; jakie są innowacyjne rozwiązania wspierające zarządzanie BHP w firmie; jakie są metody doskonalenia standardów bezpieczeństwa pracy.

8 marca planowana jest także prezentacja wybranych zagadnień Raportu: „Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2022. Pracownicy 50+: możliwości i ograniczenia” przygotowanego przez Koalicję Bezpieczni w Pracy.

W drugim dniu targów, tj. 9 marca 2023 r., planowana jest konferencja „Wektory BHP Intersafe & DNV Forum Praktyków”. Jest ona wynikiem połączenia pasji i doświadczenia DNV oraz INTERSAFE a LYRECO Company, będącego integratorem i dostawcą bezpiecznych rozwiązań do miejsc pracy. Wspólnie stworzyli oni cykliczne wydarzenia, podczas których mają miejsce prelekcje i wystąpienia ekspertów z branży BHP. Nie zabraknie również spotkania z ekspertami. Przez cały czas trwania targów będą dzielili się swoją wiedzą i świadczyli porady w Strefie Eksperckiej. Na stoisku CSRG S.A. będzie możliwość udziału w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy.

Najważniejsze wydarzenie branży BHP na południu Polski

Kwestie związane z BHP są kluczowe dla zarządzania w firmie i mają bezpośrednie przełożenie na wyniki ekonomiczne. Zdaje sobie z tego sprawę coraz szersza grupa przedsiębiorców. Dlatego właśnie od kilku lat na targach BHP w Katowicach widać wzrost zainteresowania wydarzeniem pracodawców i kadry zarządzającej. Oczekują oni, że znajdą na targach kompleksowe rozwiązania w zarządzaniu BHP. Oczywiście naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą wystawcy, prezentujący swoją ofertę oraz rozwiązania.

Organizatorom Targów BHP zależy, by przygotowywane wydarzenie było platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i przestrzenią prezentacji nowoczesnych rozwiązań. Rozwiązań, które realnie wpływają na podniesienie jakości bezpieczeństwa w środowisku pracy. Bez wątpienia katowickie Targi BHP to najważniejsze wydarzenie branży w południowej Polsce.

PATRONI HONOROWI:

Więcej informacji: bhp.fairexpo.pl

Sprawdź również inne wydarzenia branżowe >>

Galeria

Reklama

Sklep

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

Bezpieczna praca spawacza (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 2 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 3 (album)

149,00 zł

Kup teraz
101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

101 dobrych praktyk BHP. Tom 4 (album)

149,00 zł

Kup teraz
Ergonomia w zakładzie pracy <br> (e-book)

Ergonomia w zakładzie pracy
(e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Bezpieczna produkcja (e-book)

Bezpieczna produkcja (e-book)

59,00 zł

Kup teraz
Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

Wypadki w zakładach produkcyjnych. Case study.

99,00 zł

Kup teraz
Promotor BHP (prenumerata)

Promotor BHP (prenumerata)

264,00 zł

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.