CIOP-PIB przestrzega przed konsekwencjami stresu cyfrowego
W 2021 r. Centralny Instytutu Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy realizuje kampanię społeczną pn. „Stres cyfrowy”, której celem jest m.in. podnoszenie świadomości społecznej w zakresie negatywnych skutków stresu wynikającego z braku równowagi cyfrowej.
Jak wskazują dane GUS obecnie prawie 10% wszystkich pracujących w Polsce stanowią pracownicy zdalni. Wyniki badań Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego wskazują, że jednym z negatywnych aspektów wykonywania pracy zdalnej jest podwyższony poziom stresu, wynikający z braku równowagi cyfrowej w czasie pracy i po pracy, oraz z zacierania się granicy pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Konsekwencją pracy zdalnej jest także stres cyfrowy, oznaczający napięcie odczuwane w wyniku interakcji użytkowania urządzeń i technologii cyfrowych, takich jak np.: smartfony, aplikacje, SMS-y, poczta elektroniczna, czy też media społecznościowe. Jak się przed tym bronić?

W 2021 r. Centralny Instytutu Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy realizuje kampanię społeczną pn. „Stres cyfrowy”, której celem jest m.in. podnoszenie świadomości społecznej w zakresie negatywnych skutków stresu wynikającego z braku równowagi cyfrowej. W ramach kampanii w dniach 4-10 października 2021 r. w Warszawie jest prowadzona kampania outdoorowa skierowana do osób przemierzających ulice stolicy. W centrum Warszawy na 32 spektakularnych ekranach LED, w tym na największym, mierzącym 165m2 ekranie przy Pl. Unii Lubelskiej emitowany jest 30-sekudowy spot, zwracający uwagę na problem stresu cyfrowego i zachęcający do oderwania [...]